Windows XP miał mieć kompletnie inny motyw graficzny

Windows XP miał mieć kompletnie inny motyw graficzny

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że wyciekł kod źródłowy kilku systemów operacyjnych Microsoftu, między innymi Windowsa XP. Po analizie tego kodu okazało się, że OS miał mieć kompletnie inny motyw graficzny, który niepokojąco przypomina macOS.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że kod źródłowy Windowsa XP i kilku innych systemów wyciekł do sieci. Osoby nieco bardziej zainteresowane tematem zajrzały do niego, co dało nam dostęp do wielu bardzo ciekawych informacji. Chociażby dowiedzieliśmy się, że Windows XP miał wyglądać kompletnie inaczej.

Warto przeczytać: Oj! Wyciekł kod źródłowy systemu Windows XP!

Windows XP miał wyglądać inaczej

Kod źródłowy Windowsa XP jest bogaty w funkcje, które stworzono w pewnej części ale nie dokończono lub nie użyto w finalnym produkcie. Tak właśnie dowiedzieliśmy się o motywie graficznym Candy, który przypomina temat Aqua obecny na komputerach Apple. Wiele jego elementów właśnie nawiązuje do stylistyki drugiego ogromnego gracza na rynku systemów operacyjnych, co możecie zauważyć na poniższym zrzutach ekranu poniżej.

Finalnie wdrożono inny motyw, który nazywa się Luna i wygląda – przynajmniej według mnie – o wiele lepiej. Nadal jednak możemy uśmiechać się podczas oglądania zrzutów ekranu systemów z początku XXI wieku, gdzie design znacznie odbiega od tego, co dzisiaj jest standardem. Ba! Nawet jeśli korzystamy z systemu operacyjnego z klasycznym interfejsem (chociażby MATE czy Xfce), to nadal kolorystyka czy wygląd elementów jest kompletnie inny niż te kilkanaście lat temu. Teraz dominują stonowane, ciemne barwy oraz “spłaszczanie” elementów, a nie nadawanie efektu 3D.

Co myślicie o motywie Candy? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!