Funkcja zmiany domyślnej przeglądarki w Windows 11 została poprawiona

Windows 11

Nowa aktualizacja systemu Windows 11 przyniosła długo oczekiwane rozwiązanie problemu zmiany ustawień preferowanej przeglądarki internetowej.

Poprawa

Wiele osób skarżyło się na to, że w systemie Windows 11 zmiana domyślnej przeglądarki nie należy do najprostszych i niestety angażuje więcej czasu. Problemy te były tym bardziej widoczne zaraz po zmianie systemu, przez co użytkownicy mogli czuć się mocno zagubieni. Z racji tego, że Windows 11 jest w miarę nowym systemem, wciąż musimy uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o wiele niewygodnych, czy nawet nietrafionych funkcji, które w nim znajdziemy. Na szczęście właśnie pozbyliśmy się jednej, która potrafiła zdezorientować użytkowników nowych w Windowsie 11.

Funkcja zmiany domyślnej przeglądarki w Windows 11 została poprawiona
Źródło: Tom Warren / The Verge

Powrót do sprawdzonych funkcji

Nowa wersja systemu, która opisana jest jako KB5011563, cofa wszystkie dotychczasowe ustawienia wyboru preferowanej przeglądarki w zastosowane wcześniej w Windowsie 11. Od teraz będzie to przypominać sposób używany we wcześniejszym systemie, czyli Windowsie 10. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać domyślna przeglądarka w prosty sposób, bez potrzeby przeczesywania ustawień. Wystarczy wejść w domyślne aplikacje i przy ikonach dostępnych przeglądarek pojawi się nowy przycisk, pytający, czy chcemy wybrać program jako domyślny. Jest to mała aktualizacja, jednak znacząco podnosząca komfort korzystania z systemu Windows 11, szczególnie że automatyczna przeglądarka, którą jest Edge, nie jest preferowana przez większość użytkowników. Być może więcej przydatnych informacji o poprawie funkcjonowania Windowsa 11 poznamy już 5 kwietnia, na kiedy Microsoft obiecał ogłoszenie ważnych nowin w kontekście samego systemu i jego działania w systemie hybrydowym.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!