Windows 11 straci kolejną funkcję z paska zadań

Windows 11 - System Tray Arrow Icon

Pojawienie się Windowsa 11 na rynku spotkało się z mieszanym odbiorem nowego paska zadań. Taskbar nowego systemu okazuje się być mocno ograniczony względem tego, którego znaliśmy w Windowsie 10. Brakuje m. in możliwości przeniesienia paska na górę czy na boki czy importowania plików do aplikacji poprzez jej ikonę na pasku. Microsoft potwierdził, że ta druga funkcja ma pojawić się w systemie Windows 11 wraz z dużą aktualizacją funkcji 22H2, znaną także jako Sun Valley 2. Niestety nie wszystko w pasku zadań zmierza ku dobremu.

Ograniczony zasobnik systemowy

System tray, czyli zasobnik systemowy, w którym widzimy aplikacje działające w tle pozwala obecnie zmienić kolejność ikon tych aplikacji. Wystarczy klasyczny drag and drop. Niestety raz z aktualizacją 22H2 systemu Windows 11 gigant z Redmond chce to utrudnić. Wszystko ze względu na użytkowników dotykowych ekranów. Najwyraźniej próby interakcji z ikonami zasobnika systemowego poprzez dotykowy ekran zbyt często kończyły się przypadkowym przesunięciem ikony. Dlatego Microsoft postanowił zabrać możliwość przesunięcia tych ikon bezpośrednio w zasobniku. Będziemy mogli to robić dalej, ale w tym celu należy się udać do aplikacji Ustawienia. Tam w sekcji personalizacji znajdziemy ustawienia paska zadań.

Niepotrzebne utrudnienie

Zarówno Windows 11 jak i Windows 10 posiadają swój dedykowany Tablet Mode, którego celem jest ułatwienie korzystania z systemu przy użyciu dotykowego ekranu. Dlaczego na tej decyzji Microsoftu mają ucierpieć użytkownicy zwykłych komputerów i laptopów, kiedy wystarczyło odpowiednie ograniczenie wprowadzić wyłącznie do Trybu Tabletu? Pozostaje liczyć na to, że odpowiedni feedback wpłynie na decyzje giganta z Redmond, a ten przywróci zabraną funkcję użytkownikom normalnego trybu systemu Windows 11. Do głosu społeczności możemy dołożyć własną cegiełkę! Skrótem klawiszowym Win + F otwieramy Feedback Hub, w którym możemy zgłosić Microsoftowi występujące problemy w systemie, czy też zasugerować zmiany lub nowe funkcje. Ukryta obecność rozwijanej funkcji kart w eksploratorze plików może być dowodem, że głos społeczności faktycznie ma dla Microsoftu znaczenie!

Źródło: Windows Latest

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!