W World of Tanks Blitz zagrasz na Nintendo Switch!

W World of Tanks Blitz zagrasz na Nintendo Switch!

Nie wiem czy wiecie, ale World of Tanks występuje w kilku wersjach i najpopularniejszą jest ta główna, przeznaczona na system Windows. Muszę jednak dodać, że istnieje jest WoT na konsole stacjonarne oraz World of Tanks Blitz na urządzenia mobilne. Tak się składa, że ta ostatnia odsłona własnie trafiła na Nintendo Switch!

W World of Tanks Blitz grałem już w pierwszych dniach istnienia tej gry – najpierw na iOS na iPadzie, a nieco później na Androidzie na tablecie Nexus 7 2013. W przeciwieństwie do zwykłego WoTa, Blitz wyróżnia się uproszczoną rozrywką oraz słabszą grafiką. To jednak nie oznacza, że to kiepska gra! World of Tanks Blitz daje wiele zabawy! Mało tego, powstał port tego tytułu na… Windowsa 10. Tak, mobilna gra została udostępniona nawet na komputery osobiste – w tym przypadku za pośrednictwem Microsoft Store.

Warto przeczytać: World of Tanks z aktualizacją: dodano polskie czołgi średnie, przywrócono mapę Perłowa Rzeka!

World of Tanks Blitz na Nintendo Switch!

World of Tanks Blitz cieszy się ogromną popularnością i wszyscy wiedzieliśmy, że to kwestia czasu, kiedy gra pojawi się na jedynego dobrego handhelda na rynku – Nintendo Switch. Już teraz mogę stwierdzić, że ta decyzja to strzał w dziesiątkę! World of Tanks Blitz ma uproszczoną rozrywkę, dzięki czemu sterowanie jest znacznie ułatwione i nie wymaga myszki. Nintendo Switch natomiast oferuje fizyczne gałki i przyciski. Muszę zaznaczyć, że gracze grający na wszystkich możliwych urządzeniach, to jest na komputerach z systemami Windows oraz macOS, a także na sprzętach mobilnych i na konsoli Nintendo Switch będą grać wspólnie, na jednym serwerze. Przypuszczam, że osoby grające na Nintendo Switch będą miały niemałą przewagę nad graczami wykorzystujących smartfony lub tablety.

Ci, co zdecydują się zagrać w World of Tanks Blitz na Switchu dostaną prezent powitalny w postaci czołgu premium T2 Medium drugiego tieru, 3 dni konta premium oraz tysiąca sztuk złota. Co równie ważne, do grania w WoT Blitz gracze nie muszą mieć wykupionego abonamentu Nintendo Switch Online.

Gracie w World of Tanks Blitz? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!