Twórcy World of Tanks uciekają z Rosji i Białorusi

world of tanks
World of Tanks

World of Tanks to zapewne dla wielu z Was dobrze znana gra. Jak się okazuje, twórcy postanowili opuścić Rosję i Białoruś.

Wargaming.net opuszcza Rosję i Białoruś

Nie wiem czy wiecie, ale Wargaming.net to białoruskie studio tworzące gry. Natomiast Rosja (a raczej serwer rosyjski) to był ogromny rynek dla chociażby World of Tanks. Często się mówiło o tym (a raczej były takie zdania wśród graczy z Europy), że to tamten serwer dostaje najlepsze eventy i najlepiej się nim opiekują twórcy. Rosyjscy gracze byli również opisywani jako jedni z najlepszych. Warto też dodać, że to właśnie World of Tanks okazał się najpopularniejszą grą w Rosji.

Dlaczego wspominam właśnie o tym? Żeby Wam pokazać, że rosyjski serwer był niezwykle ważny dla studia Wargaming.net, a te i tak zdecydowało się opuścić ten rynek. Okropieństwa rosyjskie dokonywane na Narodzie Ukraińskim definitywnie zakończyły historię Wargamingu na wschodnich terenach. Twórcy kończą jakiekolwiek operacje w Rosji i na Białorusi.

world of tanks

Od 31 marca 2022 roku Wargaming przenosi działalność związaną z grami do Lesta Studio (które dłużej nie jest już powiązane z Wargamingiem). Firma zaznacza, że ta decyzja w żaden sposób nie przyniesie zysków, a raczej będą to same straty. Warto dodać, że zamknięte zostanie biuro w Mińsku, które znane było z tego, że w środku miało prawdziwe czołgi.

Muszę zaznaczyć, że głosy sprzeciwu Wargamingu przeciwko agresji Rosji na Ukrainę mogliśmy usłyszeć już miesiąc temu. Firma wsparła Ukraiński Czerwony Krzyż, a także zwolniła prorosyjskiego dyrektora kreatywnego.

Źródło: wargaming.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!