World of Tanks dostępny w Steam. Gracze z Linuxa mają powody do radości

World of Tanks w Steam
World of Tanks w Steam

World of Tanks to popularna gra sieciowa, w której zasiadamy za sterami czołgów i innych pojazdów opancerzonych. Co ciekawe, od teraz grę możecie ściągnąć bezpośrednio ze Steama!

World of Tanks już na Steam!

Póki co grę World of Tanks mogliśmy pobrać bezpośrednio z oficjalnej witryny. Twórcy pomyśleli, że dobrym ułatwieniem byłoby umieszczenie tytułu na zewnętrznej platformie – oczywiście na Steamie. Od dziś gracze regularnej wersji PC oraz użytkownicy Steam będą mogli walczyć ramię w ramię w pancernych bitwach czołgów. Wersja na Steam jest dostępna wyłącznie dla nowych graczy, ale oferuje dokładnie to samo, co kultowy World of Tanks ma do zaoferowania!

Tutaj jednak się wtrącę i dodam, że da się grać już istniejącym kontem w World of Tanks. Należy najpierw zainstalować World of Tanks Blitz (mobilną wersję tytułu dostępną w Steam), przejść tutorial i powiązać swoje konto Wargaming ze Steamem.

World of Tanks na Steam to szansa dla Linuxa

Co prawda, zagranie w World of Tanks na Linuxie nie jest aż takim wyzwaniem, bowiem w Lutris znajdziemy wszelkie potrzebne skrypty instalacyjne. Nawet mi udało się te grę zainstalować dwa razy – raz na Linux Mint i raz na Pop!_OS. Niestety, nie jest to proste doświadczenie, bowiem musimy wykonać pewne “akrobacje””, aby faktycznie gra zadziałała (Co jest dziwne, bowiem zazwyczaj w Lutris gry działają od razu po instalacji).

Steam już od jakiegoś czasu oferuje narzędzie Proton, które pozwala na uruchamianie gier z Windows na GNU/Linux. Gry po prostu instalujemy i uruchamiamy dokładnie tak samo jak na Windowsie. Jest to (zwłaszcza dla niezaawansowanych użytkowników) ogromne ułatwienie. Sam dzięki Proton gram wygodnie w FlatOut 2, FlatOut: Ultimate Carnage czy nawet Kangurek Kao albo Garfield Kart.

World of Tanks
Raporty na stronie protondb.com. Póki co World of Tanks ma odznakę “Brąz”

Od teraz instalacja World of Tanks na Linuxie również ogranicza się do dwóch kliknięć. Niestety, ze względu na to, że gra dopiero co pojawiła się na Steam, to nie działa ona idealnie, co potwierdzają użytkownicy witryny protondb.com, na której to możemy podzielić się wrażeniami grania na Linuxie z narzędziem Proton. Póki co, tytuł World of Tanks dostał rangę “Brąz”, jednak zapewne już niedługo zostanie to poprawione – wszak WoT to naprawdę popularna gra.

Gracie w World of Tanks? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Informacja prasowa, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!