It’s not a bug, it’s a feature… Apple zaliczyło wpadkę!

nowe macbooki arm m1

Za nami rewolucja w świecie Apple – przejście na platformę ARM. Nie jest ona zupełnie bezbolesna, bowiem trzeba będzie trochę poczekać, aż wiele programów zostanie dostosowanych pod te układy. Nowe komputery Apple borykają się jednak z dość poważną wadą, która wcale nie jest taka prosta w naprawie, a Apple jeszcze nie rozwiązało go!

Przywracanie sytemu może płatać figle

Okazuje się, że nowe komputery Apple cierpią na wady wieku dziecięcego. Amerykański gigant chyba nie do końca przetestował w pełni funkcjonowanie urządzeń z nowym układem w środku – Apple Silicon M1. Gdzie jest ten problem i jak go rozwiązać? Jak podaje serwis MacRumors, na ich forum zostało opisanych już kilka takich przypadków, a osoby, które się tym podzieliły przekazali informację, że nie są z tym sami. Jak się okazuje, gdy chcemy przywrócić system, chociażby w celu pozbycia się niepotrzebnego nam oprogramowania, możemy spotkać się z poważnym błędem podczas instalacji systemu.

macOS przywracanie błąd ARM

Warto przeczytać: BLIK zawitał do AppStore

Komunikat błędu mówi nam, że nie udało się spersonalizować oprogramowania. To uniemożliwia dalszą instalację systemu macOS na tych urządzeniach. Jeden z użytkowników przekazał informację, że na infolinii Apple powiedziano mu, że otrzymali oni już 75 takich zgłoszeń. Problem ten zatem nie jest kwestią kilku użytkowników, a występuje na szerszą skalę. Myślę nawet, że występuje on wszędzie, tylko nie każdy jeszcze przywracał oprogramowanie do stanu początkowego. Znaleziono jednak rozwiązanie tego, ale nie jest ono proste. Czego potrzebujemy? Komputera z macOS, programu Apple Configurator 2 oraz przewodu do podłączenia obu komputerów. W ten sposób możemy wgrać nową wersję macOS i instalacja wówczas przebiegnie pomyślnie. Na ten moment, producent jeszcze nie rozwiązał oficjalnie tego problemu, lecz zapewne już niedługo naprawią to. Aktualnie proponuję, by, w miarę możliwości, powstrzymać się od tej czynności i poczekać na bezpieczną możliwość wykonania tego procesu.

Są tutaj użytkownicy nowych komputerów Apple?
Czy spotkaliście się już z tym problemem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!