Wraz z nowymi smartfonami, Huawei zaprezentował kolejny smartwatch. Poznajcie Huawei Watch GT Active!

huawei watch gt actvie

Zapoznaliśmy już was z nowymi flagowcami z serii P30 od Huawei. Nie tylko one ujrzały światło dzienne w Paryżu, bowiem chiński gigant pokazał także nowego smartwatcha. Przed wami Huawei Watch GT Active!

Huawei Watch GT Active to zdecydowanie sprzęt dla aktywnych fizycznie

Smartwatch ten został zaprojektowany z myślą o tych, co nie lubią siedzieć bezczynnie w domu. Huawei Watch GT Active rejestruje w czasie rzeczywistym takie parametry jak dystans, tempo, tętno czy spalone kalorie. Dzięki temu lepiej możemy analizować naszą aktywność fizyczną. Dodatkowo, pomoże prognozować zmiany pogody dzięki wbudowanemu barometrowi oraz żyroskopowi. Jest też wodoszczelny do 5 ATM, tak więc ulewa mu niestraszna. Będzie on nam też pomagał ułożyć dopasowany do nas plan treningowy, który obejmować będzie różne aktywności, a do tego otrzymujemy też tryb triatlonu, obejmujący pływanie, jazdę na rowerze i bieganie.

huawei watch gt actvie

Dokładne monitorowanie naszych funkcji życiowych

Huawei Watch GT Active wyposażony jest w samouczący się algorytm zaimplementowany w technologii HUAWEI TruSeen™ 3.0. Wraz ze stałym monitorowaniem tętna, będzie nas ostrzegać wibracjami, gdy wykryje zaburzenia tętna. Sprzęt ten jednak nie tylko monitoruje nasze czynności podczas aktywności, ale i wtedy, gdy śpimy. Technologia Huawei TruSleep™ 2.0, stworzona we współpracy z Harvard Medical School CDB Center, pozwala na dokładne monitorowanie snu. Wykrywa fazy snu lekkiego i głębokiego, analizuje czas trwania poszczególnych faz i pomaga nam rozwiązać podstawowe problemy ze snem. Ma też funkcję inteligentnego budzika, która polega na tym, iż w momencie, gdy jesteśmy jeszcze w fazie głębokiego snu, a powinniśmy już wstać do szkoły czy pracy, to zacznie on delikatnie wibrować, bez głośnego alarmu, by pobudka była łagodniejsza. Ma to poprawić nasze samopoczucie na początku dnia.

Zobacz też: Huawei P30 i Huawei P30 Pro oficjalnie zadebiutowały w Paryżu

Mały ekosystem Huawei

Huawei Watch GT Active może synchronizować wszelkie dane z aplikacją na smartfonie, Huawei Health. To tam możemy, między innymi, tworzyć nasze zaawansowane plany treningowe. Aplikacja ta nie działa tylko i wyłącznie z tym smartwatchem, ale też, przykładowo, z inteligentną wagą Huawei Smart Scale. Pozwala to uzyskać dodatkowe dane, które pozwolą jeszcze lepiej monitorować naszą aktywność i lepiej dobierać treningi do naszych potrzeb.

huawei watch gt actvie

Garstka “suchych danych”

Zegarek ten rejestruje trajektorię ruchu dzięki sygnałowi z kilku satelitów, czyli GPS, GLONASS, BEIDOU-4 oraz GALILEO. Dzięki temu dane te będą dokładniejsze i szybsze. Jego ekran jest dotykowy, a sama matryca to AMOLED, która to zamknięta jest w tarczy o średnicy 454 mm.

huawei watch gt actvie

Huawei Watch GT Active sam dobiera jasność do warunków panujących wokół nas, by wszystko na ekranie było czytelne. Sama koperta jest wykonana z ceramiki i tytanowej stali nierdzewnej. Jest lekka, a przy tym wytrzymała i odporna na zarysowania. Zasilany jest baterią o pojemności 420 mAh, co pozwala na 22 godziny ciągłego działania przy aktywnych funkcjach sportowych, a bez nich – nawet 2 tygodnie! Pasek na którym umieszczona jest sama koperta jest elastyczny, bowiem wykonany został z syntetycznego kauczuku.

huawei watch gt actvie

Dzięki temu jest odporny na ciepło, olej czy korozję, jednocześnie nie podrażnia skóry. Możemy go wymienić bez użycia żadnych narzędzi dzięki systemowi QuickFit. Możemy też personalizować wygląd tarczy zegarka. Dzięki temu jednocześnie będzie pasował i do stroju sportowego, ale i do koszuli z krawatem.

Cena? Nowy zegarek dostępny jest już w sprzedaży, a zapłacić za niego przyjdzie nam 999 zł. Dodatkowo w czasie przedsprzedaży flagowców dodawany jest za złotówkę po wybraniu jednego z nich!

Podoba wam się ten smartwatch? Co o nim sądzicie? Piszcie wasze przemyślenia w komentarzach!

Sprawdź cenę Huawei Watch GT Active w sklepie x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!