Współpraca OnePlus i McLaren oficjalnie zakończona

Współpraca OnePlus i McLaren oficjalnie zakończona

Już w zeszłym tygodniu logo OnePlus zniknęło z listy partnerów na stronie McLarena. Wcześniej żadna z firm nie opublikowała jakiejkolwiek informacji w tej sprawie, ale teraz sytuacja się zmieniła. McLaren oficjalnie potwierdza zakończenie współpracy z chińskim producentem smartfonów. Co to dla nas oznacza?

To koniec limitowanych edycji smartfonów OnePlus sygnowanych logo McLarena

Współpraca pomiędzy OnePlus i McLarenem rozpoczęła się już w 2018 roku. Wszystko zaczęło się od modelu 6T McLaren Edition, a jakiś czas później doczekaliśmy się także modelu 7T Pro McLaren Edition. Co więcej logo producenta samochodów znalazło się także na Concept One czyli koncepcyjnym sprzęcie pokazanym na targach CES. Do tej pory w sieci pojawiały się plotki mówiące, że i w tym roku chińska firma zaprezentuje światu limitowaną wersję swojego flagowca. I wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

Współpraca OnePlus i McLaren oficjalnie zakończona

Co ciekawe przedstawiciel OnePlus odmówił komentarza w tej sprawie. Pracownik McLarena zaznaczył jednak, że producent samochodów był bardzo zadowolony ze współpracy, ale po prostu umowa dobiegła końca. Zapewne nigdy nie dowiemy się dlaczego firmy te nie postanowiły jej przedłużyć. Smartfony OnePlus tworzone we współpracy z McLarenem przede wszystkim wyróżniały się wyglądem, a także limitowanymi dodatkami oraz topową specyfikacją.

Zobacz także: Kolejna darmowa gra od Epic Games Store. Tym razem czas na Borderlands: The Handsome Collection

Oczywiście producent z Państwa Środka może dojść do porozumienia z inną firmą albo sam tworzyć limitowane edycje swoich smartfonów. Bez wątpienia obecność logo McLaren pozwalała trafić do jeszcze większego grona potencjalnych odbiorców. Czy koniec współpracy wpłynie jakkolwiek na wyniki sprzedażowe? Tego zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas. Z niecierpliwością czekam na komentarz samej firmy OnePlus w tej sprawie oraz na plotki i przecieki dotyczące kolejnych nowości!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 7T Pro McLaren Edition, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o limitowanych edycjach smartfonów OnePlus? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!