WWDC 2020 odbędzie się jedynie online w powodu koronawirusa

iphone 11 pro tył

Bez wątpienia temat koronawirusa jest czymś co producenci traktują wyjątkowo poważnie. Żadna z firm nie chce narażać zdrowia i życia swoich pracowników oraz fanów marki. Tą samą drogą idzie także Apple. Gigant z Cupertino właśnie oficjalnie ogłosił, że coroczna konferencja WWDC będzie transmitowana jedynie w sieci!

WWDC 2020 bez udziału programistów i fanów Apple

WWDC to coroczna konferencja organizowana przez Apple. W ostatnich latach programiści zjeżdżali się do miasta San Jose i to właśnie tam odbywały się wszystkie spotkania, wykłady czy prezentacje nowych rozwiązań systemowych. Tym razem będzie jednak inaczej. Gigant z Cupertino oficjalnie poinformował świat, że w tym roku, z powodu zagrożenia jakim jest koronawirus, cała konferencja będzie jedynie transmitowana w sieci. Tym samym w tym roku programiści nie będą mogli osobiście pojawić się na WWDC, a jedyną możliwością jest usiąść przed ekranem monitora i na nim obserwować konferencję Apple. Co ciekawe amerykański producent postanowił przekazać milion dolarów organizacjom z San Jose, aby zrekompensować im fakt, że WWDC 2020 się nie odbędzie.

WWDC 2020 odbędzie się jedynie online w powodu koronawirusa

Ciężko tak naprawdę powiedzieć jak dokładnie będzie wyglądać konferencja. WWDC oczywiście składało się z premiery nowych urządzeń oraz rozwiązań systemowych i bez wątpienia będzie tak także w tym roku. Jednak druga część tego wydarzenia poświęcona była programowaniu i tak naprawdę programiści mogli w czasie rzeczywistym kontaktować się z specjalistami Apple. Oczywiście wszystko można transmitować przez sieć i miejmy nadzieję, że amerykański producent zrobi wszystko, aby fani marki byli w pełni zadowoleni.

Zobacz także: Apple patentuje rozwiązanie pozwalające na połączenie dwóch smartfonów w jedno urządzenie

Na WWDC 2020 możemy zobaczyć kolejne wersje iOS, macOS, a także WatchOS. Apple zapewne będzie chciało utrzymać wszystko w tajemnicy aż do samego wydarzenia. Konferencja odbędzie się już czerwcu tego roku, ale na ujawnienie dokładnej daty będziemy musieli jeszcze poczekać. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się iPhone 11 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na WWDC 2020? Czego oczekujecie po tym wydarzeniu? Co myślicie o decyzji Apple? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!