Wyciekły informacje na temat nadchodzącego średniaka z 5G od Motoroli!

Wyciekły informacje na temat nadchodzącego średniaka z 5G od Motoroli!
Motorola Moto G 5G Plus (fot. Grzegorz Cichocki)

Od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest smartfon klasy średniej Motoroli z obsługą sieci 5G. Mowa tu o Moto G 5G Plus, czyli całkiem interesującym urządzeniu ze Snapdragonem 765G. Już niedługo dołączy do niego jego podstawowa wersja, Moto G 5G, o której już teraz wiemy całkiem sporo.

Moto G 5G zapowiada się bardzo dobrze

Najnowsze doniesienia ze świata smartfonów głoszą, że już niedługo światło dzienne powinien ujrzeć kolejny średniak Motoroli z 5G. Jest to Moto G 5G, który może być, przynajmniej według mnie, jednym z lepszych tańszych smartfonów z obsługą nowego standardu sieci. Według aktualnych przecieków, smartfon ten napędzany ma być układem Snapdragon 750G wraz z 6 GB RAM-u. Do dyspozycji mamy mieć 128 GB pamięci wbudowanej na nasze dane, którą będziemy mogli rozszerzyć przez kartę microSD.

Moto G 5G

Zobacz także: Motorola RAZR, czyli jak sentymentem sprzedać średniaka…

Moto G 5G będzie oferować 6.66-calowy ekran OLED o rozdzielczości FullHD+ z odświeżaniem 60 Hz. W nim, w dziurce, ukryty zostanie 16 Mpix aparat do selfie. Martwi mnie jednak fakt, że według tych doniesień, będzie tutaj zachodził proces pixel binningu, przez co finalnie fotka wykonana tym aparatem będzie w rozdzielczości 4 Mpix. Trochę słabo moim zdaniem… A skoro już o aparatach, z tyłu mają się znaleźć trzy obiektywy. Główne oczko wyposażone ma zostać w matrycę Samsung GM1 o rozdzielczości 48 Mpix. Towarzyszyć mu będzie teleobiektyw o rozdzielczości 8 Mpix oraz oczko do wykrywania głębi o rozdzielczości 2 Mpix. Za zasilanie Moto G 5G ma odpowiadać bateria o pojemności 5000 mAh. Nie będziemy musieli zatem się martwić o słaby SoT. Nie trzeba będzie też się niepokoić tym, że nie weźmiemy ze sobą portfela, bowiem znajdziemy tutaj także NFC. Biorąc po uwagę to, że Moto G 5G Plus kosztuje w naszym kraju 1899 zł, to ten model może być naprawdę bardzo, bardzo ciekawą propozycją. Strzelam, że może kosztować on 1499 zł i wcale się nie zdziwię, jeśli się nie pomylę.

Według mnie Moto G 5G to może być ciekawy średniak.
Co wy sądzicie na ten temat?

Na grafice tytułowej widzicie Motorolę Moto G 5G Plus,
której recenzję znajdziecie TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!