Bateria w iPhone 14 będzie wydajniejsza

iphone
iPhone 12 Pro

Przed nami nadal premiera iPhone 14, a już teraz Apple informuje o nowych właściwościach podzespołów przeznaczonymi dla tego modelu.

Zmiana strategii?

Apple od jakiegoś czasu zmieniło strategie dotyczącą montowanych podzespołów w swoim flagowym produkcie, którym jest iPhone. Wcześniejsze wersje tego telefonu nie miały nawet dokładnej specyfikacji zapisanej w instrukcji obsługi, pozostawiając za kurtyną tajemnicy, chociażby ilość wbudowanej pamięci RAM. Według nowej strategii firmy ma się to zmienić, czego pierwszym znakiem była niedawna informacja o zwiększeniu wspomnianej pamięci RAM w telefonach. Kolejnym tego znakiem jest informacja dotycząca zmian w żywotności baterii.

iphone 13

Nowy chip

Według wstępnych informacji iPhone 14 podniesie żywotność baterii, co ma stać się oczekiwanym standardem. Apple ma zamiar dokonać tego dzięki zastosowaniu chipów 6nm 5G RF, które produkuje TSMC. Co ciekawe firma ta uzyskała kontrakt na dostawę wszystkich tego typu podzespołów dla Apple. Model 6nm 5G RF został stworzony zaledwie w zeszłym roku, ale wzbudził duże zainteresowanie, dzięki mniejszym rozmiarom, a co za tym idzie niższemu poborowi mocy. Mniejszy chip oznacza więcej miejsca we wnętrzu telefonu, co Apple ma zamiar wykorzystać do zainstalowania pojemniejszej baterii. Chip od TSMC będzie również wyposażony w WiFi 6E, co znacząco podniesie jakość komunikacji bezprzewodowej.

Źródło: wccftech.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!