Czy iPhone 14 Pro dogoni Samsunga Galaxy S22?

iphone 11

Apple postanowiło poprawić wydajność iPhone’a 14 Pro, tak aby mógł konkurować z flagowym produktem firmy Samsung, którym jest obecnie Galaxy S22.

Dwie drogi

Nie od dziś wiadomo, że telefony z Androidem i iOS różnią się pod wieloma względami, a jednym z najważniejszych, jest podejście producentów do tematu pamięci operacyjnej. Obecnie na rynku możemy bez problemu odszukać modele z Androidem, które posiadają aż 12 GB wbudowanej pamięci RAM. Jest to oczywiście przykład skrajny, dlatego o wiele częściej trafimy na modele z pamięcią RAM do 8 GB. Apple od lat podchodzi do tego tematu w nieco inny sposób – nie stawiając tego elementu na szczycie listy najważniejszych cech ich produktów. Wygląda jednak na to, że ma się to wkrótce zmienić, za sprawą iPhone’a 14 Pro.

samsung

Więcej mocy

Samsung Galaxy S22 posiada wbudowaną pamięć RAM na poziomie 8 GB. W porównaniu z takimi modelami od Apple, jak iPhone 13 Pro, które mogą pochwalić się 6 GB pamięci RAM, jest to wynik całkiem zadowalający. iPhone 14 Pro ma być w tej kwestii inny niż poprzednie jego wersje, dlatego zaoferuje użytkownikom 8 GB pamięci RAM w wersji podstawowej, jak i w wersji Pro Max. Taka ilość pamięci operacyjnej jest nie tylko imponująca jak na smartfony, ale może oznaczać, że producenci będą oferować swoim klientom znacznie „silniejsze” i wydajniejsze urządzenia.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!