Samsung obiecuje wydłużony upgrade systemu i zabezpieczeń dla S22 i innych modeli

samsung

Samsung zmienił swoje wcześniejsze obietnice dotyczące przyszłych upgrade’ów dla modeli S22 i kilku innych wybranych serii.

Dłuższa żywotność

Pomimo że premiera modelu S22 wciąż jeszcze przed nami, już teraz Samsung ogłosił pewne ważne informacje dotyczące systemu Android, który będzie dostępny na tym urządzeniu. Osoby zainteresowane kupnem nowego telefonu od Samsunga mogły wcześniej usłyszeć o obietnicach producenta, dotyczących możliwych upgrade’ów systemu, które zakładały możliwość dokonania ich 3 razy do nowszej generacji. Okazuje się, że Samsung postanowił wydłużyć żywotność modelu S22 na aż 4 kolejne generacje Androida. Poza wspomnianym modelem, z tej możliwości skorzystają również użytkownicy modeli: S21, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3 i serii Galaxy Tab S8.

Samsung obiecuje wydłużony upgrade systemu i zabezpieczeń dla S22 i innych modeli

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Poza samym upgrade’em obejmującym 4 kolejne wersje Androida, Samsung rozszerzył również możliwość dokonywania aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Wyniesie ona aż 5 lat, co jest dużym krokiem do przodu, co podkreśla sam producent. Według firmy Samsung da to możliwość nie tylko wydłużenia żywotności urządzeń, ale także, co sami dodali „w świecie pozostającym w stałej łączności, bezpieczeństwo jest ważniejsze bardziej niż kiedykolwiek”. Samsung stał się tym samym niekwestionowanym liderem na rynku w kwestii dostępnych ulepszeń systemu. Google, Xiaomi, OnePlus i Vivo, oferują swoim użytkownikom upgrade do trzech wersji systemów operacyjnych i kolejno: 5, 4, 4 i 3 lata uaktualnień zabezpieczeń. Na szarym końcu znajduje się Oppo, które pozwala na dwie aktualizacje systemu i 3 lata update’ów zabezpieczeń.

Źródło: @JoshuaSwingle

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!