Tak naprawdę o Meizu 16s wiemy już praktycznie wszystko. Smartfon ten ma zostać zaprezentowany światu już 23 kwietnia tego roku. I chociaż data ta nie została jeszcze potwierdzona przez samego producenta to wszystko wskazuje na to, że flagowiec chińskiej firmy pojawi się właśnie w tym miesiącu. Jesteście fanami złącza słuchawkowego? Jeśli tak to nie mamy dla was dobrych informacji.

Meizu 16s bez złącza słuchawkowego

Coraz więcej producentów decyduje się na zrezygnowanie z tradycyjnego złącza słuchawkowego. Część z nich, jak na przykład OnePlus, tłumaczy to rozwojem słuchawek bezprzewodowych. Prawda jest jednak taka, że nadal dla osób, które cenią sobie jakość dźwięku i jednocześnie nie chcą wydawać na słuchawki ogromnych kwot kabel będzie lepszym i pewniejszym rozwiązaniem. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku Meizu 16s także będziemy zmuszeni do korzystania z technologii bezprzewodowej lub z przejściówki z USB C na tradycyjnego jacka 3,5 mm.

meizu 16s przejściówka

Skąd takie wnioski? Chiński producent w swoim oficjalnym sklepie opublikował zupełnie nowy produkt, którym jest właśnie wspomniana wyżej przejściówka. Do tej pory flagowce Meizu posiadały złącze słuchawkowe, a pojawienie się tego typu akcesorium przed premierą modelu oznaczonego jako 16s może oznaczać tylko jedno. Przejściówka producenta z Państwa Środka ma być jednak czymś więcej niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Znajdziemy w niej wbudowany przetwornik cyfrowy-analogowy Cirrus Logic CS43131, który ma zapewnić całkowicie bezstratną jakość dźwięku. Oczywiście aby usłyszeć różnicę będziemy musieli zaopatrzyć się w lepsze słuchawki, ale Meizu deklaruje, że każdy użytkownik będzie zadowolony z ich nowości.

Zobacz też: Wyciekły zdjęcia Meizu 16s. Gdzie chińska firma podziała swoich projektantów?

Niestety, ale chiński producent nie ujawnił ceny akcesorium. Przejściówka powinna działać nie tylko z smartfonami Meizu, ale także z urządzeniami innych firm, a co za tym idzie bardzo możliwe, że osoby, które w swoich telefonach posiadają jedynie USB typu C byliby zainteresowani jej kupnem. Oczywiście oficjalny sklep Meizu nie oferuje wysyłki do Europy, a w tym i naszego kraju, ale bardzo możliwe, że przejściówka już niedługo pojawi się na Aliexpress czy innych chińskich sklepach.

Czy waszym zdaniem rezygnowanie z złącza słuchawkowego w smartfonach jest dobrym pomysłem? Zapraszamy do dyskusji!