Wygląda na to, że sytuacja z ikonami powiadomień w Xiaomi Mi 9 się zmieni

xiaomi mi 9

Jedną z bolączek telefonów Xiaomi, począwszy od Mi 8, jest brak ikon powiadomień obok notcha. I o ile wtedy było to dla mnie jeszcze jakoś zrozumiałe, bo wcięcie było spore, o tyle ich brak w Xiaomi Mi 9 jest całkowicie niezrozumiały…

Ikony powiadomień w MIUI

Kilka dni temu zespół odpowiedzialny za oprogramowanie MIUI, na chińskich forach przeprowadził ankietę na temat tego, jaki pasek statusu by chcieli. O ile całkiem sporo fanów całkowicie nie interesuje się tym tematem i jest im to obojętne, o tyle jeszcze więcej osób zwraca na to uwagę. I nie chodzi tutaj wyłącznie o powiadomienia z aplikacji…

Otóż w Xiaomi Mi 9 (i prawdopodobnie pozostałych urządzeniach z notchem “kropelkowym”) informacje o tym, że jest włączony alarm, telefon jest wyciszony, itp… znajdują się po lewej stronie wcięcia. Z tego powodu po prawej zostaje tylko stan baterii oraz sieci, a więc całkiem sporo wolnego miejsca. Dodatkowo nigdzie nie są wyświetlane ikony powiadomień z aplikacji, co dodatkowo utrudnia życie wielu osobom (w tym mnie, ale o tym więcej w recenzji Mi 9).

xiaomi notch kropla powiadomienia

Ankieta jednak pokazała, że można zrobić to lepiej. Z tego też powodu zespół MIUI wprowadzi “dynamiczne” ustawianie ikon. Jeśli więc z prawej strony będzie miejsce, to pojawią się one tam. Jeśli nie, to zostaną przesunięte na lewo. Problemem jest tylko to, że w zależności od tego ile będzie ikon, to tak będzie wyglądał górny pasek. Nie będzie więc możliwe szybkie rzucenie okiem i sprawdzenie aktualnej sytuacji, bo wcześniej trzeba będzie takową ikonę znaleźć.

Zobacz też: Cena Xiaomi Mi 9 i Redmi Note 7 spodobała się Polakom. Przedsprzedaż zakończona pełnym sukcesem

Niestety nie wiadomo, czy jednocześnie dodane zostaną powiadomienia z aplikacji (wiadomości, messenger, itp…). M jednak dużą nadzieję, że skoro tego miejsca na pasku będzie więcej, to wrócą one na swoje miejsce, zamiast być dostępne wyłącznie po rozwinięciu panelu.

A jakie rozwiązanie wolicie Wy?
Żeby było rozbite na dwie strony, czy dynamicznie zmieniało się?

Dodaj komentarz
Total
1
Share