Wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Fold 5 może być tańsza o 500-600 zł!

Wymiana wyświetlacza
fot.Macrovector/Freepik

Naprawy smartfonów nigdy nie były tanie. Dodatkowym zwiększeniem kosztów naprawy mogą być składane ekrany. Istnieje jednak szansa, aby w sytuacji bez wyjścia zaoszczędzić kilka złotych. Dla telefonu Samsung Galaxy Fold 5 wymiana wyświetlacza może być tańsza nawet o 500 – 600 zł. Wystarczy skorzystać z nowej usługi serwisowej koreańskiego producenta.

Wymiana wyświetlacza czy naprawa?

Obie usługi znajdziemy w portfolio producenta i obie usługi mają swoje plusy i minusy. Zacznijmy od samej wymiany. W modelu Samsung Galaxy Fold 5 wymiana składanego ekranu będzie wiązać się z wymianą baterii oraz ramki. Takie działanie powoduje odświeżenie smartfona, jego wizualnej części. Niestety jest to całkiem droga usługa, ponieważ kosztuje trochę ponad 2600 zł. Jest to cena, która deklaruje większość serwisów firmy Samsung. Niestety do tej ceny na pewno będzie trzeba doliczyć koszty: usługi, transportu. To automatycznie zwiększy koszty, które mogą wynieść nawet 2700-2750 zł. Cena jest nie tylko przerażająca, ale może skutkować rezygnacją z naprawy telefonu za 10 tys (wersja 12GB 1 TB). Moim zdaniem wymiana wyświetlacza przy takiej kwocie jeszcze jest akceptowalna, ale jeśli można oszczędzić to czemu z tego nie skorzystać.

Wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Fold 5 może być tańsza o 500-600 zł!
fot.Samsung.com

Na całe szczęście producent od pewnego czasu oferuje swoim klientom usługę, która ma na celu zmniejszyć koszty naprawy nawet o 30%. Jest nią naprawa wyświetlacza, która polega na wymianie uszkodzonego elementu w module wyświetlacza. Co za tym idzie serwis w trakcie takiej naprawy nie wymienia np. ekranu z baterią i ramką. Dokonuje wymiany tylko tego co jest uszkodzone, czyli np. samego wyświetlacza. Koszt takiej usługi wynosi około 2000 i powoduje zastanowienie (w szczególności względem kwoty 10 tys) nad opłacalności naprawy. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że oszczędność jest. Czy będzie to 500, czy 600 zł wykaże dokładnie serwis? Należy jednak podkreślić, że nie każdy skorzysta z takiej usługi. Dlaczego? Wszystko zależy od tego jak dokładnie wygląda nasze urządzenie jak szerokie ma uszkodzenia i co może być jeszcze uszkodzone. Jeśli zniszczenia będą wchodzić bezpośrednio w proces wymiany wyświetlacza to musimy się liczyć z wyższą kwotą, czyli około 2600-2750 zł.

Nie każdy serwis producenta może wykonać naprawę wyświetlacza

To bardzo ważna informacja, ponieważ chcąc oszczędzić nawet 500-600 zł wymianie ekranu musimy zastosować się do instrukcji Samsunga. Przede wszystkim taka cena dostępna jest tylko w przypadku zamówienia online. Oprócz tego należy pamiętać, że na chwilę obecną nie każdy serwis Samsung ma możliwość wykonać taką naprawę. Prawdopodobnie zamówienie online jest również podyktowane takim działaniem, chyba że usługą może się bezpośrednio zająć serwis CTDI mieszczący się pod Warszawą w Sękocinie Starym. To właśnie ten serwis wskazuje na swojej stronie możliwość wykonania takich usług chwaląc się jednoczenie, że są jedynym punktem. Moim zdaniem to będzie się zmieniać, ponieważ usługa naprawy wyświetlacza zawsze niesie korzyści dla obu stron, zyskuje producent a na końcu sam klient.

Wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy Fold 5 może być tańsza o 500-600 zł!
Naprawa wyświetlacza Samsung / fot.CTDI.pl

Prawdopodobnie większość klientów nie będzie miała czasu szukać takiej “promocji” – bo czas to pieniądz a brak możliwości korzystania z biznesowego, z wielofunkcyjnego urządzenia w tych czasach jest dla niektórych niezwykle ważne. Przy zwykłych pęknięciach korzystając z zamówień online z pewnością zaoszczędzimy fajne pieniądze dając drugą szansę urządzeniu, zamiast wyrzucać je na złom elektroniczny. Pamiętajcie, że serwis serwisowi nierówny. Każdy ma inne możliwości i często można zaoszczędzić fajne pieniądze (jeśli już uszkodziliśmy) telefon zyskując zniżkę i przywrócenie gwarancji. Taka naprawa przywraca uprawnienia gwarancyjne.

Co na to pogwarancyjne serwisy Samsung?

Samsung, wprowadzając taką usługę znacząco zmienił rynek serwisowy. Niektóre punkty pogwarancyjne muszą się teraz nieźle nakombinować, aby zrównać swoje ceny z usługą naprawy wyświetlacza. Urządzenie jest dość świeżym sprzętem i na chwilę obecną nie wszystkie serwisy proponują taką usługę. Częściej znajdujemy gotowe do kupienia części, które nawet sprzedaje sam producent. Jeśli czujemy się na siłach zawsze możemy skorzystać z samodzielnego programu napraw telefonów Samsung. Konkurencyjne punkty na chwilę obecną nie mogą dorównać tym cenom. Podejrzewam, że pewnie nigdy nie będą podejmować konkurowania z cenami napraw w gwarancyjnych serwisach Samsung.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!