Wyświetlacz zajmujący 99,6% powierzchni panelu przedniego? Taki ma być vivo NEX 3!

Wyświetlacz zajmujący 99,6% powierzchni panelu przedniego? Taki ma być vivo NEX 3!

Vivo NEX 3 ma zadebiutować już 16 września. Co za tym idzie do premiery nie zostało zbyt dużo czasu, ale chiński producent nadal stara się pokręcić atmosferę wrzucając do sieci informacje na temat tego urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka będzie cechować się największym stosunkiem ekranu do powierzchni panelu przedniego!

vivo NEX 3

Informacje pochodzą bezpośrednio od Li Xiang pełniącego rolę menadżera produktowego w firmie vivo. Xiang opublikował na swoim oficjalnym koncie w serwisie Weibo informację mówiącą, że NEX 3 będzie cechować się stosunkiem powierzchni wyświetlacza do panelu przedniego na poziomie 99,6%. Oczywiście deklaruje on, że wszystkie kalkulacje zostały dokładnie przeprowadzone i nie są w żaden sposób sfałszowane. Jak zatem chińskiemu producentowi miałoby się udać osiągnąć taki stosunek? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – zmniejszenie ramek nad i pod wyświetlaczem do minimum oraz jednoczesne bardzo mocne zaokrąglenie krawędzi bocznych. Według Li Xiang technologia opracowana przez firmę vivo na tyle wyprzedza konkurencję, że żaden z producentów nie przedstawi podobnego rozwiązania przez najbliższe pół roku.

vivo NEX 3 5GG
Czy właśnie tak będzie wyglądać vivo NEX 3?

NEX 3 ma otrzymać ekran typu AMOLED o przekątnej 6,89 cala. Oczywiście z ekranem zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. Za wydajność będzie odpowiedzialny Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta powinna być wspierana przez maksymalnie 12 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone do 512 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach zostaną umiejscowione trzy aparaty – 64 Mpix oraz dwa 13 Mpix. Zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy dwóch oczek 16 Mpix każde umiejscowionych na wysuwanym module.

Zobacz także: Nadchodzący flagowiec vivo odnaleziony w bazie TENAA!

Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie 44 W. Oczywiście vivo NEX 3 nie będzie zwykłym flagowcem, a urządzeniem premium. Co za tym idzie cena nie będzie niska, a dostępność powinna być bardzo mocno ograniczona. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że smartfon ten będzie naprawdę ciekawym i rewolucyjnym telefonem. Z niecierpliwością wyczekuję premiery!

Co myślicie o vivo NEX 3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!