Konsola Xbox i aplikacje z Androida? Microsoft może testować taki scenariusz

xbox

Jedną z flagowych funkcji Windowsa 11 będzie obsługa aplikacji z Androida. Zgodnie z naszym artykułem, usługa została już opublikowana w Microsoft Store. Co ciekawe, teoretycznie będzie można zainstalować ją na konsoli Xbox.

Xbox One z aplikacjami z Androida?

W sklepie Microsoft Store pojawiło się już specjalne środowisko, które pozwoli na uruchamianie aplikacji Androida na Windowsie. Nosi nazwę Windows Subsystem for Android. Polska nazwa, która zapewne wkrótce się pojawi powinna brzmieć Podsystem Windows dla systemu Android.

Co ciekawe, w wymaganiach widnieje Xbox One. To też oznacza, że prawdopodobnie Microsoft testuje instalację aplikacji z Androida na swoich konsolach. Byłoby to pewne, ważne rozwiązanie, bowiem konsole Xbox są potężne – pod względem wydajności – jednak nie mogą nam zastąpić komputera.

xbox wymagania windows android

Aplikacje z Androida mogłyby dać nam dostęp do chociaż niektórych ważnych usług – na przykład Zoom. Warto jednak dodać, że Xbox oferuje przeglądarkę internetową, a do tego można instalować na nim programy z Microsoft Store. Tych jednak jest bardzo mało (udało mi się zainstalować Unigram, ale działał średnio).

Ciężko jednak powiedzieć, że aplikacje z Androida zamieniłyby Xboxa w pełnoprawny komputer. Programy mobilne nie grzeszą wygodą obsługi na wielkich ekranach z inputem w postaci kontrolera, lub myszki i klawiatury. Aby faktycznie Xbox zastąpił PC, to musiałby nam zaoferować Windowsa lub Linuxa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!