Nowe karty rozszerzeń do Xboxa oficjalnie! Znamy ceny i pojemności

xbox seagate

Już od jakiegoś czasu dochodziły do nas przecieki mówiące, że Seagate wprowadzi nowe dyski Expansion Card, które pozwalają rozbudować pamięć konsoli Xbox Series X|S. Teraz jednak Microsoft potwierdził te informacje i dostaniemy nie jeden, a aż dwa nowe warianty karty rozszerzeń!

Pamieć Xboxa Series X|S rozbudujesz o 512 GB lub o 2 TB

Pojawią się dwa nowe warianty karty rozszerzeń Seagate, które idealnie dopełniają ofertę. Dla przypomnienia, do tej pory mieliśmy do wyboru jedną wersję z 1 TB przestrzeni dyskowej. Teraz jednak będziemy mogli zdecydować się na 512 GB lub nawet na aż 2 TB. Biorąc pod uwagę ciągle rosnące rozmiary gier, wybór 2 TB nie wydaje się być złą decyzją.

Za Expansion Card z dyskiem 512 GB przyjdzie nam zapłacić 139 dolarów. Nie jest to aż tak dużo i zapewne Ci, co zdecydowali się na Series S, wyposażą się w ten wariant. Dysk o pojemności aż 2 TB ma kosztować 399 USD, co jest naprawdę sporą wartością – przekraczającą cenę Xboxa Series S. Warto dodać, że dyski te są w pełni kompatybilne z konsolami i obsługują nawet Quick Resume – również w kontekście gier next-gen.

Xbox

Premiery najmniejszego dysku spodziewamy się już w listopadzie, a modelu z 2 TB jakoś w grudniu. Mowa tu jednak o Stanach Zjednoczonych. O Europie nic nam nie wiadomo.Obstawiam, że gracze będą decydowali się na wszystkie pojemności kart rozszerzeń, choć Ci, co wybrali Series S, raczej nie będą chcieli płacić za dysk, którego cena wynosi więcej niż samej konsoli.

Źródło: Xbox Wire

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!