Będzie dysk 512 GB do Xbox Series X|S! Na to czekaliśmy

xbox series s
Xbox Series S

Jednym z największym problemów konsol Xbox Series X|S jest ograniczona ilość miejsca na dysku. Rozwiązaniem tego problemu miały być Expansion Cards, ale niestety, aktualnie na rynku jest tylko jedna propozycja i to wyjątkowo droga. To się jednak może zmienić!

Będzie większy wybór w dodatkowych dyskach do konsol Xbox Series X|S!

Aktualnie w sprzedaży jest tylko jeden dysk Expansion Card marki Seagate o pojemności 1 TB. Jego cena wynosi około tysiąc złotych, co powoli dogania wartość Xboxa Series S. To też sprawia, że dla graczy, zwłaszcza tej białej konsoli (która swoją drogą ma wbudowany dysk tylko 512 GB), nie jest to zbyt dobry deal. Użytkownicy jednak chętnie rozbudowaliby pamięć swojej konsoli, czego dowodem jest ostatnio opisywany mod dający możliwość rozbudowy pamięci o wybrany dysk SSD NVMe.

Na szczęście Microsoft chce coś z tym zrobić i wprowadzi do sprzedaży więcej dysków Expansion Card. Jak się okazuje, we Francji pojawił się (a raczej wzmianki o nim) dedykowany do konsoli dysk Seagate, ale o pojemności 512 GB. Obniżenie pojemności może też znacznie zmniejszyć cenę dysku, dzięki czemu więcej osób będzie mogło sobie na niego pozwolić – tym bardziej, że nie każdy potrzebuje aż całego terabajta.

dysk ssd xbox
(fot. Windows Central)

Dysk Seagate 512 GB do konsol Xbox Series X|S prawdopodobnie będzie dostępny w sprzedaży jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Mnie jednak ciekawi czy podobne dyski wprowadzą również inni producenci. Wszak wtedy nie tylko mielibyśmy większy wybór, ale też panowałaby większa konkurencja, co mogłoby skutecznie obniżyć ceny.

Dla przypomnienia, aktualnie najtańszą opcją rozbudowy pamięci konsol Xbox Series X|S jest zakup dysku zewnętrznego. Niestety, w tym przypadku nie jest możliwe jednoczesne granie i przechowywanie na tym dysku gier next-gen.

Źródło: Windows Central

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!