Nocni gracze! Microsoft Was wysłuchał i da możliwość zredukowania światła niebieskiego

xbox

Zapewne wielu z Was uwielbia grać nocami. Ba! Sam tak robię, bowiem to właśnie wtedy znajduję chwilę czasu, aby zapoznać się z przeróżnymi tytułami z Game Passa. Niestety, jak ktoś gra na Xboxie to wie, że w nocy może coś irytować. Mowa tu o światełku. To na szczęście się zmieni!

Jeśli macie Xboxa – nieważne czy to seria One, czy Series – to zapewne wiecie, że są one wyposażone w specjalne przyciski. Mają one wiele funkcji, a najważniejsza to uruchamianie konsoli. Przycisk ten świeci ładnym, białym światłem. Podobny przycisk znajdziemy również na kontrolerach i funkcjonalność jest bardzo podobna.

xbox series

Microsoft pozwoli modyfikować moc świecenia kontrolerów

Tak jak napisałem wyżej, wygląda to ładnie, ale w dzień. W nocy natomiast takie białe światło może irytować – zwłaszcza gdy mówimy o padzie. Dioda jest na tyle mocna, że może nas nie tylko denerwować, ale nawet razić. Wiele osób się na to skarżyło, w tym mnie czasem to irytuje. Na szczęście Microsoft posłuchał swoich klientów.

Jak się okazuje, testowa wersja oprogramowania konsoli Xbox, dokładnie modeli z serii One oraz Series, pozwala na manipulowanie mocą świecenia zarówno przycisku na konsoli, jak i kontrolera. Użytkownik dostanie do dyspozycji specjalny suwak, który pozwala nie tylko zredukować moc, ale w ogóle ledowe logo wyłączyć. To jednak nie koniec nowości.

Tryb nocny to również opcja ograniczenia niebieskiego światła – coś co dobrze znamy zarówno ze smartfonów, jak i komputerów, ale także możliwość zablokowania trybu HDR. Działanie zostało dobrze przedstawione na poniższym nagraniu.

Źródło: The Verge przez World of Xbox

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!