Adapter do Expansion Card z Xbox Series X|S już powstaje! Wyniki pracy są zadowalające

xbox

Największym ograniczeniem Xboxa Series S jest – przynajmniej moim zdaniem – pojemność wbudowanego dysku. Co prawda, rozwiązaniem może być Expansion Card, jednak ten gadżet kosztuje krocie. Na szczęście, pewien chiński gracz pracuje nad innym pomysłem.

Microsoft udostępnił nam opcję rozszerzenia pojemności wbudowanej pamięci konsol Xbox Series X|S za pomocą dysków Expansion Card i to z zachowaniem pełnej funkcjonalności. Niestety, do tej pory na rynku pojawił się tylko jeden takowy dysk marki Seagate o pojemności 1 TB i kosztuje naprawdę dużo, bowiem ponad tysiąc złotych. Na szczęście pewien gracz z Chin pracuje nad własnym rozwiązaniem.

Adapter Expansion Card już istnieje

Podobnie jak w przypadku konsoli PlayStation Portable i adapterów z Memory Card na micro SD, tak i w temacie Xboxa Series X|S spodziewaliśmy się, że powstaną pewne adaptery. I faktycznie – pewien chiński gracz zbudował adapter CFe na NVMe, który to wpinamy do portu Expansion Card wraz z dyskiem.

expansion card
(fot. bilibili.com)

Autor modyfikacji nie miał okazji sprawdzić wiele dysków, jednak jego sprzęt (Western Digital 1 TB CH SN530 M.2 2230) działa tak jak należy i konsola “widzi” pamięć właśnie jako Expansion Card – przynajmniej tak jest w przypadku Series S.

Warto tutaj zaznaczyć, że adapter pozwala nam wkręcić nie tylko dyski o rozmiarze 2230, ale również 2242 i 2280, które są o wiele tańsze, a nadal niezwykle szybkie. To sprawia, że już niedługo będziemy mogli rozszerzyć sobie pamięć wybranym dyskiem i to z zaoszczędzeniem ogromnych pieniędzy. Jedynym minusem będzie wystający dysk z obudowy konsoli – ale to da się przeżyć. No i oczywiście ktoś to rozwiązanie musi zacząć produkować i sprzedawać…

Źródło: bilibili.com przez ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!