Xbox Series X|S z szybszym działaniem dzięki aktualizacji

xbox game pass

Konsole Xbox działają naprawdę przyzwoicie i możliwości – zwłaszcza w kontekście Xbox Series S – zaskakują. Ale zawsze może być lepiej. I właśnie ostatnia aktualizacja poprawiła czas włączania.

Xbox Series X|S z krótszym czasem uruchamiania

Co trwa najdłużej w nowych konsolach Xbox? Ani włączanie gier, ani skakanie po interfejsie. Według mnie jest to właśnie włączanie systemu. Na szczęście Microsoft zna ten problem i zostało to naprawione w najnowszej aktualizacji.

Aktualnie boot-time w konsolach Xbox Series X|S trwa mniej więcej 20 sekund. Najnowsza aktualizacja ten czas skraca do 15 sekund. Jest to całkiem dobry wynik, bowiem mowa tu o poprawie na poziomie 25%. Jednym z czynników poprawy było skrócenie czasu animacji.

Xbox Series S
Xbox Series S

Co ważne, zmianę zauważymy tylko wtedy, kiedy nie korzystamy z trybu stand-by. Dlaczego? Bowiem stand-by nie wyłącza do końca konsoli i ta zawsze jest jakby uśpiona. Sam jednak z tego trybu nie korzystam, więc po prostu zyskam. Jeszcze mogliby dodać łatwiejszą zmianę głośności animacji podczas włączania i będę naprawdę zadowolony.

Źródło: TechPowerUp

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!