Xbox Series X|S i One z ważną aktualizacją. Quick Resume będzie przyjemniejsze

xbox game pass konsola xbox series x s
Xbox Series X|S

Interfejs Xboxa ciągle się zmienia i Microsoft właśnie poinformował o kolejnej aktualizacji firmware. Korzystanie ze sprzętu powinno być ciut przyjemniejsze.

Xbox i aktualizacja oprogramowania

Microsoft właśnie poinformował o nowej aktualizacji dla konsol Xbox Series X|S i Xbox One. Wnoszą one bardzo ciekawe nowości. Przede wszystkim będziemy mogli przypiąć Quick Resume na ekran główny. To ma pomóc w szybkim przełączaniu się między grami, które nadal mamy uruchomione w tle. Natomiast przycisk Share dostępny na kontrolerach z nowych Xboxów będzie działać nieco inaczej. Pozwoli nam na wyświetlenie listy znajomych czy na wyciszenie telewizora.

Microsoft wyda także nowy firmware dla samych kontrolerów. Będzie on dostępny chociażby na pada z Xbox One, gdzie poprawiono wydajność i obsługę Bluetooth. Poprawki dotyczą również Xbox Elite Series 2 oraz Xbox Adaptive Controllers. Gracze dostaną także lepsze opcje konfiguracji dźwięku, dzięki czemu trafniej dostosujemy odpływ dźwięku poprzez HDMI. Nadal jednak ubolewam nad tym, że konsola nie oferuje złącza Jack 3,5 mm oraz podłączania głośników i słuchawek Bluetooth. Na szczęście jest pewien trick, o którym pisaliśmy >>tutaj<<.

Jestem bardzo zadowolony z firmware’u Xboxa – a raczej z jego aktualizacji. Chociażby mówię o niedawno dodanym trybie nocnym, który pozwala ograniczyć emisję światła niebieskiego w nocy, a także ograniczyć jasność przycisku Xbox na padzie i konsoli.

Źródło: Xbox przez ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!