Xbox Series X|S sprzedaje się jak świeże bułeczki. Najlepszy wynik w historii

xbox series
Kontroler do Xbox Series X|S

Zazwyczaj Xboxy sprzedawały się gorzej niż konsole Sony, jednak to nie oznaczało, ze te wyniki były bardzo złe. Wszak nie bez powodu Xbox to jedna z najpopularniejszych konsol na świecie. Microsoft właśnie pochwalił się wynikami sprzedaży najnowszej generacji Series X|S.

Xbox Series X|S najlepiej sprzedającymi się konsolami Xbox

Microsoft pochwalił się częściowymi statystykami sprzedaży swoich konsol. Jak się okazuje najnowsza generacja, czyli Xbox Series X|S, sprzedają się najlepiej w historii. Jak to dokładnie wygląda? Series X|S sprzedał się w 6,5 miliona sztuk do 30 czerwca. Dla porównania: W analogicznym okresie sprzedano 5,7 miliona sztuk Xbox One oraz 5 milionów sztuk Xbox 360.

Przyznam szczerze, że wcale mnie to nie dziwi. Konsole Microsoftu wyglądają atrakcyjniej niż kiedykolwiek. Xbox One na start był droższy od konkurencji oraz wymagał ciągłego połączenia z internetem. Natomiast Xbox Series S to konsola nie tylko niezwykle tania, ale również oferująca wielkie możliwości. Xbox Series X to też świetny sprzęt o wysokiej wydajności. No i nie można zapomnieć o wisience na torcie, czyli Xbox Game Pass, który za kilka dyszek miesięcznie daje dostęp do naprawdę wielu gier – w tym do rodzynka, który wczoraj został dodany, czyli Microsoft Flight Simulator.

Sam do Xboxa się przekonałem i zakupiłem Series S. Jest to naprawdę świetny sprzęt, który daje mi dostęp do niemalże wszystkich gier, w tym do takich, które od dawna chciałem ograć, ale nie miałem na czym – komputera stacjonarnego już nie mam (a i tak jego specyfikacja była trochę przestarzała), a streaming nie jest tym samym, co gra lokalna. Do tego nie poniosłem zbyt dużych kosztów, bowiem Series S jest faktycznie tanią konsolą.

Źródło: EuroGamer.net

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!