Xbox Series X|S wyprzedza PlayStation 5! A przynajmniej w Europie

Xbox Series S
Xbox Series S

Zazwyczaj jak widzimy wyniki sprzedaży konsol, to jednak Sony sprzedaje ich więcej niż Microsoft. A jednak w lutym Xbox Series X|S poradził sobie znacznie lepiej.

Xbox Series X|S lepiej sprzedającą się konsolą w Europie

W lutym to właśnie konsole Microsoftu wyprzedziły te od Sony. Po raz pierwszy od premiery nowych generacji, to Xbox Series X Series S są lepiej sprzedającymi się produktami niż PlayStation 5.

Mowa tu o wybranych rynkach w Europie, a dokładnie o takich państwach jak: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Szkoda, ze nie zostało to rozszerzone o chociażby Niemcy, Wielką Brytanię czy Polskę – to naprawdę spore rynki.

To właśnie w wyżej wymienionych państwach nowy Xbox (a raczej nowe Xboxy) sprzedaje się lepiej niż PlayStation 5. Jest to pierwsza tego typu sytuacja od premiery nowych generacji. Dlaczego tak się stało? Mówi się, że na dobry wynik wpłynął tańszy model Xbox Series S, ale też problemy z dostępnością PS5 w sklepach.

Xbox Series S
Xbox Series S

Trzeba przyznać, że Xbox ma ogromne zalety po swojej stronie. Xbox Series S to konsola naprawdę tania, a do tego ma ogromne możliwości. No i do tego doliczmy sobie Xbox Game Pass. Ta subskrypcja sprawia, że kompletnie możemy zapomnieć o zwykłym kupowaniu gier i w zamian za 55 złotych miesięcznie mamy dostęp do ogromnej listy tytułów.

Źródło: GamesIndustry przez eurogamer.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!