xCloud ma działać lepiej na Linuksie i ChromeOS

xcloud
xCloud uruchomiony w systemie Linux

Nie wiem czy wiecie, ale chmurę Microsoft Cloud Gaming (czy też xCloud) możecie z powodzeniem uruchomić na systemach Linux oraz ChromeOS. Jak się okazuje, gigant postanowił przygotować kolejne optymalizacje, aby doświadczenia z rozrywki były jeszcze lepsze.

Xbox Cloud Gaming ma działać lepiej na Linuksie

W zasadzie to już jakiś czas wyjaśnialiśmy jak uruchomić xCloud na systemach Linux, a co za tym idzie – na konsoli Steam Deck. Odpowiedni poradnik odnajdziecie >>tutaj<<. I jak się okazuje, Microsoft nie zapomniał o swoich pingwinich użytkownikach, bowiem na platformę zmierzają kolejne poprawki.

Jak poinformował Jordan Cohen (Principal Product Manager Lead w usługach xCloud) na serwisie Reddit, Microsoft przygotował całkiem sporo poprawek wydajności dla platformy Xbox Cloud Gaming i ucieszeni będą Ci, co grają na systemach Linux i ChromeOS poprzez przeglądarkę internetową. Mowa tu między innymi o obsłudze wyższej rozdzielczości czy płynniejszym działaniu. Podobno jest to zasługa przejścia na nową i lepszą technologię do streamingu.

xcloud
Uruchamianie gry w xCloud w przeglądarce Chromium na Linuxie

Cohen nie zdradził jaką technologię użyto, ale ma ona mieć pozytywny wpływ na Steam Decka. Tym samym przed konsolą Valve otwiera się droga do jeszcze większej biblioteki gier i to od różnych dostawców – wcale nie musimy korzystać ze Steama. Oczywiście lepiej działający xCloud dotyczy każdego użytkownika Linuksa, nie tylko Steam Decka.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!