Steam Deck do kupienia normalnie – bez żadnych kolejek!

Steam Deck
Steam Deck

Steam Deck to zdecydowanie bardzo ciekawa konsola, ale niestety, jej sposób zakupu wielu mógł zniechęcić. To się jednak zmienia – Steam Decka kupimy normalnie bez żadnych kolejek!

Steam Deck dostępny “od ręki”

Steam Deck to naprawdę bardzo ciekawa konsola, ale próba jej zakupienia nie była najprostszym przedsięwzięciem. Wszystko przez system kolejek. Otóż należało wpłacić zaliczkę, a następnie czekać jakiś czas na zaproszenie do zakupu. To sprawiało, że zakup konsoli znacznie się wydłużał i zabierał możliwość szybkiego wyposażenia się lub kupienia w celu sprezentowania komuś bliskiemu. To się jednak zmienia.

Nowe daty wysyłki
Nowe daty wysyłki

Mogliśmy się w sumie domyślać, bowiem jakiś czas temu Valve powiadomiło, że przyspiesza dostawy konsol. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że praktycznie zniesiono system kolejek. W zasadzie możemy zamówić konsolę i dostać ją w ciągu jednego, maksymalnie dwóch tygodni. To znaczny upgrade.

Steam Deck
Steam Deck

Zgodnie z zapowiedziami, Valve pokazało także stację dokującą dedykowaną do Decka. Zawiera ona takie porty jak: Ethernet, DisplayPort, HDMI i 3 x USB-A 3.1. Waży tylko 99 gramów, a więc można ją zabrać ze sobą. Jej cena to 479 złotych. Warto tutaj dodać, że z Steam Deckiem zadziała praktycznie każdy HUB USB-C, nie tylko ten dedykowany. Jednakże stacja dokująca firmy Valve została dostosowana właśnie pod Decka.

Steam Deck stacja dokująca
Steam Deck – stacja dokująca

Taka zmiana odnośnie Steam Decka sprawia, że sam zaczynam się zastanawiać nad zakupem konsoli. Jest przenośna, pozwala grać w gry z PC, a do tego ma Linuxa. Czego chcieć więcej?

Źródło: Valve

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!