Xfce 4.14 dopiero co miało premierę, a twórcy już pracują nad Xfce 4.16

Xfce 4.14 dopiero co miało premierę, a twórcy już pracują nad Xfce 4.16

Po 4 latach i 5 miesiącach doczekaliśmy się aktualizacji do odsłony 4.14, która pod względem wizualnym nie odbiega od poprzednika, jednak zmiany „pod maską” są naprawdę znaczące. Jak więc widzimy, cykl wydawniczy Xfce jest dosyć długi. Zdziwił więc nas fakt, że deweloperzy już rozpoczęli pracę nad następną odsłoną oznaczoną kodem 4.16, która pojawić się ma już w następnym roku. 

Xfce 4.16 już w 2020 roku

Moja główna przygoda z Linuksem zaczęła się kilka lat temu. Pewnego dnia postanowiłem zrezygnować z ciężkiego i momentami irytującego Windowsa 10 i przesiąść się na coś lżejszego i o wiele szybszego. Tak trafiłem na Xubuntu 16.04 z którym bardzo szybko się polubiłem. W sumie dzięki temu OS-owi mój ThinkPad E320 zyskał drugą młodość. Dlatego też do Xfce mam całkiem spore przywiązanie.

O Xfce 4.14 więcej dowiesz się z: Xfce 4.14 Stable już jest i współpracuje z ekranami HiDPI

Zaledwie kilka tygodni temu swoją premierę miała odsłona Xfce 4.14. Wprowadziła ona wiele zmian do środowiska i znacznie je unowocześniła. Jak się jednak okazuje, deweloperzy nie zamierzają spocząć na laurach i już myślą o wersji następnej, czyli 4.16.

Wprowadzenie wersji 4.14 wymagało naprawdę wiele czasu, bowiem zmiany w niej były naprawdę ogromne. Teraz gdy są one już zrobione o wiele łatwiej jest pracować nad kolejnymi wydaniami środowiska. Póki co, nie wiemy jakie zmiany wprowadzi Xfce 4.16. Pierwsza faza, czyli ogólne zaplanowanie pracy, skończy się 30 września i prawdopodobnie to po tym dniu dowiemy się jakie plany mają deweloperzy. Myślę, że fani tego środowiska graficznego czekają na ten dzień :).

Korzystacie z Xfce? A może macie już je w wersji 4.14? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!