Na Xiaomi 12 w Europie i Polsce sobie jeszcze poczekamy…

Xiaomi 12X
(fot. Xiaomi)

Końcówka 2021 roku była niezwykle emocjonująca – głównie przez Xiaomi, bowiem zaprezentowali oni serię flagowych smartfonów Xiaomi 12. Jak się okazuje, nie mamy co spodziewać się rychłej premiery tych urządzeń w Europie i Polsce.

Xiaomi 12 globalnie dopiero prawdopodobnie w marcu

Zaledwie kilka dni temu odbyła się chińska premiera smartfonów z serii Xiaomi 12. Telefony zaskakują nas swoimi możliwościami, zwłaszcza w kontekście designu oraz ekranu. Co ciekawe, wydajność nie jest aż tak wysoka, jak się spodziewaliśmy – o tym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

O Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro więcej dowiesz się >>z tego materiału<<.
O Xiaomi 12X więcej dowiesz się >>z tego artykułu<<
O nakładce MIUI 13 przeczytasz >>w tym artykule<<.

Jeśli spojrzymy na analogiczną premierę, to mogę przypomnieć, że Xiaomi Mi 11 zadebiutował w Chinach 28 grudnia 2020 roku. Zaprezentowany globalnie został natomiast 8 lutego 2021 roku, czyli 6 tygodni później. W przypadku Xiaomi 12 może być nieco inaczej. Co prawda, tutaj też premiera odbyła się 28 grudnia (2021 roku), ale globalna prezentacja ma odbyć się później.

Xiaomi 12

Według nieoficjalnych informacji wynika, że globalna premiera serii Xiaomi 12 nastąpi pod koniec lutego lub nawet w marcu 2022 roku. To oznacza, że nowe smartfony zobaczymy w Europie najszybciej za 2 miesiące. Niestety, nie wiemy czy w tym samym czasie zadebiutują one również na naszym rynku. Czynników takiego opóźnienia może być wiele, ale najłatwiej jest nam obwinić niedobór podzespołów na rynku.

Pod znakiem zapytania stoi również cena nowych smartfonów. Xiaomi Mi 11 na start kosztował 3999 juanów, a w Polsce 3499 złotych. Xiaomi 12 jest ciut tańszy, bowiem kosztuje 3699 juanów (Xiaomi 12X kosztuje nawet mniej, bo 3199 juanów). To też może oznaczać, że również w Polsce będzie startował od niższej ceny. Na tę kwestię jednak wpływa znacznie więcej czynników, a inflacja nam nie pomaga.

Źródło: mysmartprice przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!