Powstanie Xiaomi 12 Pro Max? Według plotek – tak

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Już od jakiegoś czasu na rynku dostępne są telefony z serii Xiaomi 12. Jednakże producent przygotowuje się do premiery jeszcze jednego modelu – Xiaomi 12 Ultra. Jak się jednak okazuje, może pojawić się jeszcze jeden przedstawiciel tej linii, a mowa o… Xiaomi 12 Pro Max.

Xiaomi 12 Pro Max może powstać, ale nie wiemy po co

Obok Xiaomi 12, Xiaomi 12X i Xiaomi 12 Pro ma jeszcze pojawić się Xiaomi 12 Ultra. I to będzie i tak całkiem pokaźna linia smartfonów. Jak się jednak okazuje, chiński gigant może nie zatrzymać się na tym. Jak donosi bloger Digital Chat Station na portalu Weibo, Xiaomi już pracuje nad kolejnym modelem, prawdopodobnie o nazwie Xiaomi 12 Pro Max. Podobno bloger odkrył również nazwę kodową i numer modelu podczas przeszukiwania bazy danych jednostki certyfikującej w Chinach.

Jaki ma być Xiaomi 12 Pro Max? Z tego co nam wiadomo, to nieco ulepszonym Xiaomi 12 Pro. Nazwa wskazuje, że będzie większy, choć 12 Pro mały nie jest, bo ekran mierzy sobie 6,73″. W parze z większym ekranem powinna iść też chociażby większa bateria, która w obecnym na rynku pierwowzorze ma “tylko” 4600 mAh. Może też pojawi się jakiś dodatkowy aparat. Plotki mówią, że premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Po co kolejny model Xiaomi 12? Tego nie wiemy, choć do tej pory poznaliśmy strategię Xiaomi bardzo dobrze. Wiemy, że Chińczycy chcą wypełnić niemalże każdą półkę i każdy segment smartfonów. Stąd też może być pomysł na powstanie Xiaomi 12 Pro Max.

Źródło: GizChina przez MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!