Xiaomi Black Shark 3 otrzyma trzy aparaty tylne. Gamingowy smartfon sprawdzi się także u fanów fotografii mobilnej?

Xiaomi Black Shark 3 otrzyma trzy aparaty tylne. Gamingowy smartfon sprawdzi się także u fanów fotografii mobilnej?

Kolejna odsłona gamingowego smartfona firmy Xiaomi zostanie pokazana światu już jutro czyli 3 marca. Już wcześniej w sieci pojawiło się sporo plotek i informacji publikowanych przez samego producenta na temat tego sprzętu, a teraz najprawdopodobniej poznaliśmy układ aparatów tylnych. Czy Black Shark 3 także zaskoczy w kwestii zdjęć?

Xiaomi Black Shark 3

Najpierw w sieci pojawiła się grafika, która pokazała nam po raz pierwszy, że Black Shark 3 otrzyma trzy aparaty tylne ułożone w kształt trójkąta. Oczywiście informację tę musieliśmy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ nie pochodziła ona bezpośrednio od producenta. Niemniej jednak niedługo później w chińskim serwisie Weibo pojawiło się zdjęcie, które potwierdziło te plotki. Black Shark 3 ma wyróżniać się na tle konkurencji nie tylko niesamowitą wydajnością w grach, ale także świetną jakością zdjęć. Oczywiście nie spodziewałbym się, że będzie to poziom pozostawiający wszystkie flagowce innych firm w tyle, ale liczę na to, że nadchodząca nowość Xiaomi pozytywnie nas zaskoczy. Głównym aparatem będzie najprawdopodobniej matryca 64 Mpix lub 48 Mpix, a dodatkowymi teleobiektyw oraz obiektyw superszerokokątny.

Xiaomi Black Shark 3 otrzyma trzy aparaty tylne. Gamingowy smartfon sprawdzi się także u fanów fotografii mobilnej?

Co jeszcze wiemy na temat specyfikacji Xiaomi Black Shark 3? Za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta powinna być wspierana przez nawet 16 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczona pamięć UFS 3.0 lub 3.1. Na froncie zostanie umiejscowiony ekran AMOLED o przekątnej 120 Hz. Co ciekawe coraz częściej pojawiają się plotki mówiące o tym, że już 3 marca zostaną zaprezentowane światu zarówno Black Shark 3 jak i Black Shark 3 Pro. Niestety, ale nie wiemy ile w tym prawdy.

Zobacz także: Xiaomi stworzy kartę SIM, która będzie działać także jako pamięć microSD

Gamingowy smartfon Xiaomi zostanie także wyposażony w tradycyjny port słuchawkowy oraz port USB c. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh wspierającej szybkie ładowanie przewodowe o mocy 65 W. Liczę na to, że sprzęt ten wspierać będzie także ładowanie bezprzewodowe. Z racji tego, że premiera zaplanowana jest na jutro to tak naprawdę nie musimy już zbyt długo czekać, aby wszystko stało się jasne. Czy Xiaomi jeszcze czymś nas zaskoczy? Tego dowiemy się już niedługo!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Co myślicie o Xiaomi Black Shark 3? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!