Xiaomi stworzy kartę SIM, która będzie działać także jako pamięć microSD

Xiaomi stworzy kartę SIM, która będzie działać także jako pamięć microSD

Brak miejsca na kartę microSD w smartfonie? Wszystko wskazuje na to, że już niedługo problem ten może zostać całkowicie rozwiązany za sprawą nowego pomysłu Xiaomi. Chiński gigant chce stworzyć coś co będzie łączyć w sobie cechy zarówno karty SIM jak i pamięci masowej. Brzmi ciekawie, prawda?

Nowy patent Xiaomi

Bez wątpienia nie wszystkim użytkownikom podoba się to, że coraz to więcej producentów, przede wszystkim w nowych flagowcach, rezygnuje z slotu na kartę microSD. Same firmy najczęściej tłumaczą to tym, że miejsce na kartę pamięci zabiera cenną przestrzeń wewnątrz urządzenia. Dodatkowo karty pamięci są najzwyczajniej w świecie wolniejsze niż pamięć wbudowana w smartfonach. Z drugiej strony na rynku pojawiają się smartfony pozwalające na nagrywanie filmów w 8K, zdjęcia w rozdzielczości 108 Mpix potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca, a aplikacje czy gry mobilne ważą coraz to więcej. Oczywiście wzrasta także ilość pamięci wbudowanej, ale nadal nie wszystkim to wystarcza.

Xiaomi stworzy kartę SIM, która będzie działać także jako pamięć microSD

I tutaj pojawia się nowy patent Xiaomi. Chiński gigant stworzył kartę, która jednocześnie pełni rolę karty SIM jak i pamięci microSD. Karta ta wygląda jednak zupełnie inaczej niż tradycyjne karty SIM, a co za tym idzie bardzo możliwe, że będziemy mogli z niej skorzystać jedynie w nowych smartfonach Xiaomi czy Redmi. Niemniej jednak bardzo możliwe, że wkrótce doczekamy się podobnych rozwiązań prezentowanych przez inne firmy. Dla nas, użytkowników, najlepszą drogą rozwoju tej technologii byłoby stworzenie standardu, który działałby z smartfonem każdej marki i każdym operatorem.

Zobacz także: Odblokowanie bootloadera w POCO X2 jest niemożliwe. Czy to błąd czy celowe działanie?

Czy tak się kiedyś stanie? Tego niestety nie wiemy. Pewne jest, że pomysł Xiaomi może zostać bardzo ciepło przyjęty przez fanów marki. Problemem jest to, że nawet jeśli karta ta trafi do masowej produkcji to najprawdopodobniej będzie wspierać jedynie chińskie sieci. Przyznam szczerze, że mi w smartfonie w zupełności wystarcza 64 GB pamięci wbudowanej, ponieważ większość plików trzymam w chmurze, ale domyślam się, że gigant z Państwa Środka mógł opatentować coś, co już niedługo może odmienić na dobre rynek mobilny. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowym pomyśle Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!