Xiaomi blokuje smartfony m.in. na Krymie i w Syrii. Użytkownicy są zszokowani

Xiaomi
Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi nie jest dostępne w każdym kraju, jednak do tej pory nie było problemu z tym, aby sobie ich produkt sprowadzić z innych państw. Zresztą właśnie w taki sposób marka zyskała popularność w Polsce. Jak się jednak okazuje, Chińczycy zaczęli blokować swoje smartfony w niektórych rejonach świata.

Xiaomi blokuje telefonu w niektórych rejonach świata

Jak się okazuje, Xiaomi zaczęło blokować smartfony w pewnych rejonach świata. Mowa tu o Kubie, Iranie, Syrii, Korei Północnej, Sudanie oraz Krymie. Co prawda, regulamin Xiaomi zakazuje eksportu urządzeń na te tereny, jednak nikt nie mówił o blokowaniu.

Xiaomi jednak przyjęło kolejne kroki i rozpoczęło falę blokowań urządzeń. Po prostu smartfony użytkowników się wyłączają i pokazują komunikat z napisem:

Polityka Xiaomi nie zezwala na sprzedaż i dostarczanie produktów na terytorium, na którym spróbowałeś go aktywować. Aby uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcami.

Na forum XDA wiele osób zaczęło zgłaszać właśnie ten problem. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że problem dotyczy tylko urządzeń pierwszy raz uruchomionych na tych terenach. To oznaczałoby, że jeśli masz Xiaomi i pojedziesz na te terytoria, to teoretycznie nie powinieneś stracić telefonu. Niestety, nie jest to informacja w 100% zweryfikowana. Warto jednak dodać, że ten problem nie dotyczy osób, które zdecydowały się na instalację Custom ROM-a.

Xiaomi blokuje smartfony m.in. na Krymie i w Syrii. Użytkownicy są zszokowani
(fot. yn4v4s na Reddit)

Nie jest to zbyt pozytywne zagranie ze strony producenta. Faktycznie, regulamin zabrania eksportu urządzeń na te tereny, jednak nie mówi nic o ich blokowaniu. Użytkownicy z dnia na dzień stracili swoje telefony, na które wydali pieniądze.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!