Słuchawki przewodowe nadal w modzie? Xiaomi prezentuje Capsule Headphones

Xiaomi Capsule Headphones
Xiaomi Capsule Headphones (fot. Mi)

Słuchawki przewodowe odchodzą do lamusa? Nic bardziej mylnego! Chiński gigant właśnie zaprezentował nowy model pod nazwą Xiaomi Capsule Headphones.

Xiaomi Capsule Headphones – przewodowe słuchawki z Jack 3,5 mm

Xiaomi postanowiło wydać nowe słuchawki z wtyczką Jack 3,5 mm. I to w zasadzie zostały one wydane w dwóch wersjach – podstawowej i Pro. Pierwsza waży 13 g, a druga – 16 g. Zostały wykonane z anodowanego aluminium, dzięki czemu będą odporniejsze na korozję, ale też podobno będą przyjemniejsze w dotyku. Gumki natomiast mają mieć przyjemny dla skóry, silikonowy materiał, który zapobiega ślizganiu się słuchawek w uchu. Mają też dobrze przylegać, co w sumie jest naprawdę ważne. Mi czasami słuchawki potrafią wypadać – zwłaszcza po dłuższym czasie używania. Ale może dlatego też często wolę pianki.

Słuchawki przewodowe nadal w modzie? Xiaomi prezentuje Capsule Headphones
(fot. Mi)

Podstawowa wersja podobno ma mieć zmieniony system tłumienia, który daje lepszy przepływ dźwięku i powietrza. Ma też powodować zmniejszenie zakłóceń odbitego dźwięku na membranie, co polepszy bassy i przestrzenność dźwięku. Pilot w wersji podstawowej ma jeden przycisk. Natomiast wariant Pro ma system dwóch cewek, co jeszcze mocniej ulepsza dźwięk i bassy. Pilot w wersji Pro ma trzy przyciski oraz mikrofon. Tak, zwykła edycja nie ma mikrofonu, co jest naprawdę ogromnym brakiem i to dosyć rzadkim w przewodowych słuchawkach multimedialnych.

Słuchawki przewodowe nadal w modzie? Xiaomi prezentuje Capsule Headphones
(fot. Mi)

Edycję podstawową wyceniono na 99 juanów, a Pro na 129 juanów. Kolejno daje to 68 PLN i 89 złotych. Nie wiemy czy będą one dostępne globalnie. Myślę, że mogłyby cieszyć się dużą popularnością u nas w kraju – zresztą było tak w przypadku poprzedników. Nie wiemy również do kogo skierowany jest ten sprzęt. Wiele nowych telefonów nie ma portu słuchawkowego, a coraz częściej w pudełku brakuje nawet przejściówki z USB-C na Jack 3,5 mm. Gdyby te modele miały właśnie USB typu C, to sytuacja byłaby nieco inna.

Źródło: Mi przez MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!