W 2020 roku Xiaomi chce skupić się na rynku europejskim

xiaomi mi note 10 plecki

Według najnowszego raportu Canalys w trzecim kwartale 2019 roku Xiaomi w Europie zaliczyło wzrost sprzedaży o aż 73%. Wynik ten robi piorunujące wrażenie i pokazuje popularność smartfonów giganta z Państwa Środka na Starym Kontynencie. Rok 2020 ma być czasem, w którym Xiaomi skupi swoją uwagę właśnie na Europie!

Xiaomi chce być numerem jeden w Europie

Głos w sprawie zabrał Lu Weibing, który na chińskim serwisie Weibo przyznał, że w przyszłym roku Xiaomi ma skupić się właśnie na Europie. Producent z Państwa Środka chce konkurować z innymi firmami nie tylko w segmencie budżetowców czy średniaków, ale także na rynku prawdziwych produktów premium. Co to dla nas oznacza? Najprawdopodobniej jeszcze więcej urządzeń oferujących świetny stosunek ceny do możliwości, ale także pojawienie się w sprzedaży zdecydowanie droższych smartfonów, które będą pozbawione jakichkolwiek kompromisów.

W 2020 roku Xiaomi chce skupić się na rynku europejskim

I to może przynieść Xiaomi jeszcze większą popularność. Oczywiście flagowce chińskiego producenta wygrywają z konkurencyjnymi produktami ceną, ale często oferują one mniej w pewnych kwestiach niż konkurencja. Teraz może się to zmienić. Doskonałym przykładem potwierdzającym tą teorię może być niedawno zaprezentowany w naszym kraju Xiaomi Mi Note 10. Bez wątpienia nie jest to tani sprzęt, ale jednocześnie oferuje on naprawdę sporo w swojej cenie.

Zobacz także: Europa z największym wzrostem sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2019

W trzecim kwartale 2019 roku Xiaomi sprzedało w Europie 5,5 miliona smartfonów. W okresie tym niekwestionowanym numerem jeden był Samsung, który osiągnął wynik na poziomie 18,7 miliona sprzedanych urządzeń. Tym samym różnica jest spora i bardzo ciężko może być chińskiemu producentowi prześcignąć konkurencję. Jeśli jednak Xiaomi nadal utrzymałoby tak duży wzrost sprzedaży to bez problemu powinno wejść przynajmniej na podium. Miejmy nadzieję, że skupienie się na rynku europejskim przyniesie nam, Europejczykom, jeszcze więcej ciekawych urządzeń i nowości, które zaskoczą nas wszystkich. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Note 10.

Co myślicie o produktach Xiaomi? Czego, waszym zdaniem, brakuje na rynku w ofercie chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!