Xiaomi oficjalnie zaprezentowało nową elektryczną hulajnogę. Poznajcie Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra!

Hulajnoga Xiaomi
Hulajnoga Xiaomi

Xiaomi podczas ostatniej konferencji wprowadziło na globalny rynek nowe smartfony Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro oraz Xiaomi 13 Lite. Oficjalnego debiutu doczekał się również smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro oraz słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Buds 4 Pro. Tymczasem ostatnim bohaterem prezentacji została hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra. 

Co oferuje nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra?

Tak jak wspomniałem, ostatnią z zaprezentowanych nowości jest hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra, która może pochwalić się przede wszystkim podwójnym zawieszeniem, czyli kompletnym zawieszeniem z przodu oraz tyłu. Zastosowanie tego typu rozwiązania ma zapewniać płynną i bezpieczną jazdę nawet w trudnym terenie. Zawieszenie charakteryzuje się również zwiększoną odpornością na wodę i pył zgodnie z normą IP55. 

Hulajnoga Xiaomi
Hulajnoga Xiaomi

Ponadto warto wspomnieć o zastosowaniu 10-calowych, samouszczelniających się, bezdętkowych opon Xiaomi DuraGel. Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra został wyposażony w bezszczotkowy silnik o mocy 940 W, który według deklaracji producenta ma oferować maksymalną prędkość wynoszącą 25 km/h. Ponadto hulajnoga posiada akumulator o pojemności 561,5 Wh, który pozwolić ma na pokonywanie trasy aż do 70 km na jednym ładowaniu.

Na koniec warto dodać, że hulajnoga elektryczna Xiaomi obsługuje maksymalne obciążenie 120 kg oraz oferuje platformę o powierzchni 880 centymetrów kwadratowych i powiększoną kierownicę o długości 490 centymetrów. Nie zabrakło również magnetycznego portu ładowania oraz pokrywy, a sam proces ładowania trwa około 6,5 godziny oraz chroniony jest przez sześć zabezpieczeń dbających o bezpieczeństwo i żywotność akumulatora.

Ile kosztuje Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra?

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra wyceniono w Europie na 999 euro, co przekłada się na równowartość około 4710 złotych. Wszystko wskazuje niestety na to, że nowość Xiaomi nie będzie oficjalnie oferowana na polskim rynku.

Źródło: Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!