Xiaomi “Hercules” to kolejny flagowiec Chińczyków. Czyżby nadchodził Mi MIX 4?

xiaomi mi mix 4

Xiaomi Mi MIX 3 został zaprezentowany światu w październiku 2018 roku. Od tego czasu minęło już ponad pół roku, a co za tym idzie coraz częściej słyszymy o nowym flagowcu chińskiego producenta. Czyżbyśmy poznali częściową specyfikację Mi MIXa 4 już teraz?

Hercules czyli mocarz Xiaomi

Gigant z Państwa Środka pracuje aktualnie między innymi nad smartfonem o nazwie kodowej “Hercules”. Według najświeższych informacji urządzenie to ma być flagowcem i powinno być zaprezentowane jeszcze w tym roku. Xiaomi Mi 9 miał już swoją premierę, Pocophone może być zastąpiony przez flagowca Redmi, a co za tym idzie jedynym sensownym wyjściem jest Xiaomi Mi MIX 4. Pierwsze plotki dotyczące specyfikacji tak naprawdę nie zrobią na nikim wrażenia. Za wydajność będzie odpowiadać najmocniejsza na tę chwilę jednostka mobilna czyli Qualcomm Snapdragon 855. Na pleckach znajdziemy trzy aparaty, a zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy pojedynczego oczka.

Oczywiście nie może zabraknąć także NFC, czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem czy bezprzewodowego ładowania. Takiej specyfikacji mogliśmy się jednak spodziewać nawet bez jakichkolwiek przecieków. Pamiętajmy o tym, że seria Mi MIX ma być czymś premium. Czymś wykorzystującym nowe rozwiązania i zaskakującym. Mi MIX 3 przyniósł nam slidera, który przez część fanów marki został pokochany, a przez część znienawidzony. Jak zatem będzie wyglądać jego następca?

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 vs Xiaomi Mi 9 SE: porównanie cen i specyfikacji

Nie spodziewałbym się notcha, dziury czy jakiegokolwiek innego wcięcia w wyświetlaczu. Mi MIX 4 będzie bez wątpienia bezramkowcem, ale moim zdaniem Xiaomi nie będzie chciało w przypadku tego modelu podążać za wszechobecnym trendem. Tym samym smartfon ten może otrzymać wysuwany moduł aparatu do zdjęć typu selfie lub slider podobny do tego znanego z Mi MIXa 3. Kolejną opcją jest składany wyświetlacz, ale szczerze mówiąc spodziewam się, że składakiem będzie zupełnie inne urządzenie. Myślę, że już niedługo dowiemy się więcej na temat “Herculesa” firmy Xiaomi.

Jak waszym zdaniem powinien wyglądać Xiaomi Mi MIX 4? Czym może zaskoczyć producent z Państwa Środka? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
6
Share