Współpraca Xiaomi i Leica? Zmiany w kodzie MIUI na to wskazują

Redmi Note 11 2
Xiaomi Redmi Note 11

Jak się okazuje, współpraca Xiaomi z firmą fotograficzną Leica jest naprawdę możliwa. Wskazują na to dowody w kodzie MIUI.

Xiaomi i Leica połączą siły, aby ulepszyć mobilne aparaty?

Leica to ceniona na całym świecie marka związana z fotografią. Już kilka lat temu mogliśmy ją powiązać ze smartfonami, a to za sprawą firmy Huawei. To właśnie model Huawei P9 urzekł nas pięknymi zdjęciami monochromatycznymi. Sam ten telefon miałem i ceniłem sobie jego możliwości fotograficzne.

Jak informuje portal MIUI Polska, w kodzie Edytora Galerii w wersji chińskiej 0.7.5 możemy odnaleźć linijki, które odnoszą się do firmy Leica. A przynajmniej możemy tak to zrozumieć za sprawą występującego tam słowa leica. Warto dodać, że możemy tam dostrzec nazwy filtrów, chociażby monochrom.

MIUI Polska dodaje, że jednak nie udało się odnaleźć implementacji tychże bloków kodu. Prawdopodobnie jest to wstępna implementacja, która swoje pokrycie będzie miała w przyszłości.

Współpraca Xiaomi z Leicą faktycznie byłaby ciekawa, jednakże nie wiemy jakie większe korzyści mogłaby nam przynieść. W przypadku Hauwei był to zabieg czysto marketingowy i po premierze serii P9 okazało się, że Leica nie produkowała obiektywów. Podobno współpraca ograniczała się do software’u. Spodziewamy się też, że logo Leica raczej trafi na flagowe smartfony Xiaomi.

Źródło: MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!