Xiaomi idzie krok dalej z technologią ładowania. Oto Mi Air Charge!

Xiaomi Mi 11

Koniec ładowania telefonów w sposób znany nam dotychczas zbliża się wielkimi krokami. Producenci pracują nad nowymi rozwiązaniami, a Xiaomi właśnie pokazało swój pomysł!

Ładowanie bez ładowarki

Nowa technologia Xiaomi pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzenia bez konieczności pozostawiania go podłączonego do ładowarki lub położonego na przystawce ładującej. Urządzenie ładujące wyszukuje w pobliżu kompatybilny sprzęt i przesyła do niego energię. W chwili obecnej ładowanie bezprzewodowe może odbywać się na odległość kilku metrów, a maksymalna moc wynosi 5W.

Co więcej, przeszkody fizyczne nie wpływają na ładowanie kompatybilnych urządzeń, które nawet będąc za cienką ścianą będą ładowane z pełną mocą (obecnie 5W).

Koniec przewodów

Xiaomi zapowiada, że opracowana przez nich technologia w przyszłości będzie wspierać nie tylko smartfony, ale także inne urządzenia, takie jak zegarki, czy opaski. Docelowo firma chciałaby, by cała elektronika użytkowa była produkowana tak, by uwolnić nas od przewodów w domu. Dzięki temu telewizor, głośniki, lampy i inne produkty domowe mogłyby pracować bez konieczności podłączania ich przewodowo do źródeł zasilania.

Trzeba przyznać, że wizja ta jest bardzo przyjemna i mocno kibicuję Xiaomi w tej kwestii. Jednocześnie liczę na to, że inni producenci także pomyślą o podobnych rozwiązaniach i jeśli nawet nie zdecydują się na rozwój własnej technologii, to przynajmniej pójdą w stronę kompatybilności z innymi.

Co myślicie o tej technologii ładowania bezprzewodowego?
Liczycie na pomyślność w rozwoju tego rozwiązania?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!