Xiaomi inwestuje w chińskie wyświetlacze OLED

Xiaomi inwestuje w chińskie wyświetlacze OLED

Ekrany OLED mają zarówno swoich fanów jak i przeciwników. Do tej pory największym producentem tych wyświetlaczy był Samsung, ale koreański gigant musi liczyć się z naprawdę mocną konkurencją z Chin. Teraz Xiaomi postanowiło zainwestować w firmę Zhiyun Automation Company. Co to dla nas oznacza?

Xiaomi będzie korzystać z chińskich wyświetlaczy OLED

Tak naprawdę Zhiyun Automation Company jest firmą, która dostarcza technologię, linie produkcyjne czy patenty takim producentom wyświetlaczy jak BOE, Tianma, Visionox czy Huaxing czyli największym konkurentom Samsunga. Wszystkie te firmy zajmują się produkcją między innymi ekranów OLED, a rozwiązania technologiczne Zhiyun Automation pozwalają także na tworzenie składanych ekranów czy tych z zakrzywionymi krawędziami. I tutaj pojawia się Xiaomi. Gigant z Państwa Środka dostrzegł potencjał w tej firmie i postanowił zainwestować aż 20 milionów dolarów kupując 15,5 miliona akcji.

Xiaomi inwestuje w chińskie wyświetlacze OLED

Co to oznacza dla nas czyli samych użytkowników? Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie Xiaomi będzie wykorzystywać w swoich smartfonach ekrany OLED chińskich producentów. Do tej pory gigant z Państwa Środka najczęściej korzystał z wyświetlaczy Samsunga, ale już niedługo sytuacja ta może się zmienić. Podobną drogą już jakiś czas temu poszedł Huawei. Flagowe modele P40 czy P40 Pro zostały wyposażone w ekrany produkowane właśnie przez BOE.

Zobacz także: Vivo X50, X50 Pro i X50 Pro+ oficjalnie zaprezentowane. Poznajcie pierwszy smartfon z wbudowanym gimbalem!

Co więcej w Xiaomi Mi Note 10 za produkcję wyświetlacza odpowiedzialna jest firma Visionox, a w Mi 10 oraz Mi 10 Pro znajdziemy matrycę Huaxing. Jeśli faktycznie chińscy producenci smartfonów zaufają rozwiązaniom z rodzimego rynku to Samsung może wpaść w spore kłopoty. Telefony firm z Państwa Środka cieszą się coraz to większą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się coś w tej kwestii zmienić. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych informacji o współpracy Xiaomi oraz Zhiyun Automation Company!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o ekranach OLED? A może jesteście fanami wyświetlaczy IPS? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!