Strona główna Akcesoria Na Youpin pojawił się nowy czytnik ebooków. Poznajcie iReader T6, który może...

Na Youpin pojawił się nowy czytnik ebooków. Poznajcie iReader T6, który może zagrozić hegemonii Kindle!

-

Świat dzieli się na dwie grupy – osoby kochające tradycyjne książki i tych, którzy preferują ebooki. Tym razem mamy dobrą wiadomość dla tej drugiej grupy. Na platformie Youpin firmy Xiaomi pojawił się zupełnie nowy czytnik książek elektronicznych.

iReader T6

Pierwsze informacje dotyczące czytnika ebooków chińskiego giganta pojawiały się już kilka miesięcy temu. Wtedy jednak były to jedynie plotki, a sama firma z Państwa Środka nie dzieliła się ze światem swoimi planami dotyczącymi tego typu urządzenia. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dziś na platformie Youpin należacej do Xiaomi pojawiło się urządzenie nazwane iReader T6. Sprzęt ten póki co będzie dostępny jedynie na terenie Chin. Jego cena została ustalona na poziomie 958 juanów czyli około 535 zł. Co otrzymamy za te pieniądze?

xiaomi ireader t6 2

iReader T6 został wyposażony w ekran e-Ink o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 1448 x 1072 piksele oraz 301 PPI. Użytkownik może ustawić jeden z aż dwudziestu poziomów jasności. Wszystko po to aby czytanie elektronicznych książek było możliwe zarówno w pełnym słońcu jak i w całkowitej ciemności. Sprzęt ten otrzymał 8 GB pamięci na pliki użytkownika. To ma w zupełności wystarczyć na przechowywanie całej biblioteki książek w formatach EBK, txt, ePub, PDF oraz Mobi.

Zobacz także: W Indiach pojawiają się ekspresowe automaty ze sprzętem Xiaomi

xiaomi ireader t6Co ciekawe iReader T6 otrzymał także budzik, a fizyczny przycisk pozwala na zmianę sposobu wyświetlania treści z wertykalnej na horyzontalną i odwrotnie. Czytnik ebooków chińskiego giganta działa dzięki baterii o pojemności 1500 mAh. Niestety nie wiemy na jak długi czas pracy pozwoli to ogniwo, ale wynik powinien być bardzo dobry. Minusem nowości na platformie Youpin jest brak jakiegokolwiek certyfikatu IP czy nawet podstawowej odporności na zachlapania. Czy iReader T6 ma szansę zagrozić znanym i lubianym czytnikom ebooków firmy Kindle? Myślę, że nie, ale fani chińskiej firmy bez wątpienia będą zainteresowani zakupem!

Co myślicie o iReader T6? Korzystacie na co dzień z ebooków czy preferujecie papierowe książki? Zapraszamy do dyskusji! 

Źródłogizchina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej