Xiaomi kończy z Android One? Mi A4 najprawdopodobniej nie trafi na rynek!

Xiaomi kończy z Android One? Mi A4 najprawdopodobniej nie trafi na rynek!
Xiaomi Mi A3

Czekaliście na kolejny smartfon Xiaomi pracujący pod kontrolą czystego Androida? Jeśli tak, to nie mamy dla was zbyt dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Państwa Środka porzuca tę serię. Jaki jest powód takiej decyzji?

Smartfony Xiaomi będą pracować pod kontrolą MIUI

Zapewne większość użytkowników, którzy śledzą rynek mobilny doskonale zna MIUI. Tak naprawdę Xiaomi w dużej mierze w przeszłości było znane właśnie za sprawą swojej nakładki. W 2017 roku chiński producent postanowił zaprezentować światu pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą czystego Androida. Mi A1, bo właśnie pod taką nazwą sprzęt ten trafił na rynek, było prekursorem serii należącej do programu Android One. Teraz Xiaomi postanowiło najprawdopodobniej raz na zawsze porzucić pracę nad kolejnymi telefonami z systemem z zielonym robocikiem bez jakichkolwiek nakładek.

Android One

Dlaczego? Oficjalnego stanowiska na tę chwilę nie znajdziemy, ale tak naprawdę wystarczy, że przyjrzymy się poprzednim modelom Xiaomi należącym do programu Android One. Praktycznie każda kolejna aktualizacja Mi A1, Mi A2, Mi A2 Lite czy Mi A3 przynosiła nowe błędy czy niedociągnięcia. Chiński producent naprawiając jeden problem wprowadzał kolejny. Sporą wadą było także to, że sami użytkownicy musieli bardzo długo czekać na kolejne wersje systemu. Zamysł programu Android One był niezwykle prosty – smartfony z czystym Androidem miały otrzymywać wszystkie aktualizacje w pierwszej kolejności.

Zobacz także: Xiaomi zapowiada kolejne wydarzenie. Tym razem na rynek ma trafić aż kilka nowości!

W przypadku urządzeń Xiaomi wyglądało to jednak zupełnie inaczej. Wprawdzie już wcześniej w sieci kilkukrotnie pojawiły się plotki dotyczące Mi A4, ale teraz możemy być praktycznie pewni, że sprzęt ten nigdy nie trafi na rynek. Producent z Państwa Środka nadal będzie skupiać się na rozwijaniu swojej nakładki i tak naprawdę trudno się dziwić tej decyzji. MIUI jest naprawdę popularne i mam wrażenie, że nakładka wychodzi firmie zdecydowanie lepiej niż czysty Android.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi A3.

Co myślicie o smartfonach Xiaomi należących do programu Android One? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!