Xiaomi Mi 10 Pro dostanie szybkie ładowanie o mocy 66W. To już pewne!

xiaomi mi 9

Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro zostaną zaprezentowane światu w Chinach w pierwszej połowie lutego. Oczywiście wtedy wszystko stanie się jasne, ale na temat nadchodzących nowości producenta z Państwa Środka wiemy coraz to więcej. Topowy wariant flagowca Xiaomi będzie wspierać najszybsze ładowanie na rynku!

Xiaomi Mi 10 Pro z superszybkim ładowaniem

To, że Mi 10 Pro będzie wyposażony w Qualcomm Snapdragona 865 było już pewne od grudnia zeszłego roku. Podczas corocznego Snapdragon Tech Summit CEO Xiaomi ogłosił światu, że w nadchodzącej nowości chce wykorzystać właśnie najmocniejszą jednostkę amerykańskiego giganta. Później w sieci pojawiał się ogrom plotek na temat flagowca Xiaomi i duża część z nich mówiła, że tym razem chiński producent zaprezentuje aż dwie wersje swojej nowości. W najnowszej wersji MIUI 11 z 16 stycznia tego roku ekipa portalu XDA Developers odnalazła informację, która mówi jasno – Mi 10 Pro będzie wspierać szybkie ładowanie o mocy 66 W.

Xiaomi Mi 10 Pro dostanie szybkie ładowanie o mocy 66W. To już pewne!
Czy właśnie tak będzie wyglądać Mi 10 Pro 5G?

Chwilę przed tą informacją w sieci pojawiły się doniesienia o tym, że to szybkie ładowanie w OPPO Find X2 o mocy 65 W ma być tym najszybszym na rynku mobilnym. Teraz już wiemy, że Xiaomi idzie o krok dalej i pozostawia konkurencje w tyle. Oczywiście już jakiś czas temu gigant z Państwa Środka prezentował film obrazujący ładowanie o mocy aż 100 W, ale technologia ta nadal wymaga dopracowania. Kiedy trafi ona na rynek? Tego niestety nie wiemy.

Zobacz także: Akcja serwisowa Xiaomi rusza w Polsce. Problem dotyczy hulajnóg elektrycznych!

Premiera Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro powinna odbyć się w ten sam dzień co konferencja Samsunga czyli już 11 lutego tego roku. Europejska prezentacja powinna się natomiast odbyć na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie. W przypadku Mi 9 musieliśmy czekać około miesiąca na wprowadzenie tego urządzenia do Polski i tym razem sytuacja może wyglądać podobnie. Tym samym już pod koniec marca Mi 10 oraz najprawdopodobniej także Mi 10 Pro powinny być w sprzedaży w naszym kraju!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 9, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!