Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i. Jesteście gotowi na te smartfony?

Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i. Jesteście gotowi na te smartfony?

Xiaomi wydaje nowy telefon co dwa tygodnie? Oczywiście to żart, ale ma on uzasadnienie w strategii marketingowej chińskiego producenta, który chce zalać rynek jak największą ilością modeli. Choć są to w głównej mierze średniopółkowce, wygląda na to, że będziemy mieć wyjątkowo dużo modeli z flagowej serii Mi 11. Wkrótce powinny pojawić się w niej Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i.

Informacji o nowych telefonach Xiaomi dostarczyła dokładna analiza kodu źródłowego systemu dokonana przez Kacpra Skrzypka, tłumacza MIUI. Odkrył on, że chiński producent ma zamiar przemianować i wydać w globalnej wersji aż trzy telefony.

Redmi K40 stanie się modelem Mi 11X, Redmi K40 Pro modelem Mi 11X Pro, a Redmi K40 Pro Plus modelem Mi 11i. Skąd ta nazwa? Przyznaję, że nie mam pojęcia, więc jeśli macie jakieś koncepcje, dlaczego Xiaomi wprowadza literkę “i”, to podzielcie się nimi w komentarzach.

Zobacz też: Xiaomi z wielkimi premierami w Polsce! Pokazano telewizor, hulajnogę oraz odkurzacz

Premiera teoretycznie ma się odbyć w Indiach, ale w kodzie wyraźnie widać dopisek “global” co sugeruje, że modele te pojawią się jednak na rynku międzynarodowym. Oznacza to jeszcze większy bałagan w portfolio Xiaomi. Całej sprawy nie ułatwia, że w Indiach zupełnie niedawno Xiaomi pokazało model Mi 10i – przebrandowany Redmi Note 9 Pro 5G – a więc raczej pozycjonujący się na zdecydowanie niższej półce tani telefon 5G.

Myślicie, że Xiaomi Mi 11X oraz Mi 11i pojawią się w oficjalnej sprzedaży w Polsce? Chcielibyście ujrzeć te modele?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!