Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i. Jesteście gotowi na te smartfony?

xiaomi

Xiaomi wydaje nowy telefon co dwa tygodnie? Oczywiście to żart, ale ma on uzasadnienie w strategii marketingowej chińskiego producenta, który chce zalać rynek jak największą ilością modeli. Choć są to w głównej mierze średniopółkowce, wygląda na to, że będziemy mieć wyjątkowo dużo modeli z flagowej serii Mi 11. Wkrótce powinny pojawić się w niej Xiaomi Mi 11X oraz Xiaomi Mi 11i.

Informacji o nowych telefonach Xiaomi dostarczyła dokładna analiza kodu źródłowego systemu dokonana przez Kacpra Skrzypka, tłumacza MIUI. Odkrył on, że chiński producent ma zamiar przemianować i wydać w globalnej wersji aż trzy telefony.

Redmi K40 stanie się modelem Mi 11X, Redmi K40 Pro modelem Mi 11X Pro, a Redmi K40 Pro Plus modelem Mi 11i. Skąd ta nazwa? Przyznaję, że nie mam pojęcia, więc jeśli macie jakieś koncepcje, dlaczego Xiaomi wprowadza literkę “i”, to podzielcie się nimi w komentarzach.

Zobacz też: Xiaomi z wielkimi premierami w Polsce! Pokazano telewizor, hulajnogę oraz odkurzacz

Premiera teoretycznie ma się odbyć w Indiach, ale w kodzie wyraźnie widać dopisek “global” co sugeruje, że modele te pojawią się jednak na rynku międzynarodowym. Oznacza to jeszcze większy bałagan w portfolio Xiaomi. Całej sprawy nie ułatwia, że w Indiach zupełnie niedawno Xiaomi pokazało model Mi 10i – przebrandowany Redmi Note 9 Pro 5G – a więc raczej pozycjonujący się na zdecydowanie niższej półce tani telefon 5G.

Myślicie, że Xiaomi Mi 11X oraz Mi 11i pojawią się w oficjalnej sprzedaży w Polsce? Chcielibyście ujrzeć te modele?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!