Xiaomi Mi 12 ma być prawdziwą bestią

xiaomi mi 11 pro

JEDEC Solid State Technology Association ogłosiło nowy standard dla pamięci DRAM. Jest to JESD209-5G, czyli przyjaźniej mówiąc LPDDR5X. Okazuje się, że pierwszym smartfonem, który go wykorzysta będzie Xiaomi Mi 12. Nowy flagowiec chińskiego producenta może się pojawić pod koniec tego roku. Lepsze pamięci to jednak nie wszystko, czego możemy się spodziewać.

Xiaomi Mi 12 z aparatem 200 Mpix

Jak podaje źródło, Xiaomi Mi 12 będzie pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 898. Cóż, nowego Snapdragona można było się spodziewać, ale co ważne będzie on produkowany w 4 nm procesie technologicznym TSMC. Spodziewamy się, że SD898 będzie oparty o rdzenie na nowej architekturze ARM v9 obecnych w konfiguracji :1 x Cortex-X2 Prime, 3x Cortex-A710, 2x Cortex-A510 oraz 2x Cortex-A510. Najmocniejszy z nich będzie w stanie pracować z częstotliwością nawet 3,09 GHz.

Xiaomi Mi 12 ma być prawdziwą bestią

Dowiedzieliśmy się też nieco w temacie aparatu fotograficznego. To pole, na którym producenci smartfonów współcześnie szczególnie rywalizują tworząc coraz to ciekawsze rozwiązania, których przykładem mogą być płynna soczewka czy aparat-gimbal. Xiaomi pójdzie jednak “cyferkową” drogą i Mi 12 otrzyma aparat o rozdzielczości 200 Mpix. Tak, dobrze przeczytaliście i wcale nie wcisnąłem jednego zera za dużo na klawiaturze.

Co więcej mówi się, że w serii Xiaomi Mi 12 pojawi się model, który będzie obsługiwał ładowanie przewodowe HyperCharge o mocy 200W. Technologia ta pozwala także ładować urządzenia indukcyjnie z mocą 120W. Wątpię jednak, aby to pojawiło się w standardowej edycji Mi 12, ale jest spora szansa, że Chiński producent zastosuje to w Xiaomi Mi 12 Ultra.

Źródło: gizchina.com, purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!