Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz Mi MIX 4 zadebiutują 24 września. To jednak jeszcze nie wszystko!

Xiaomi Mi MIX 4

W sieci pojawił się tak naprawdę ogrom informacji zarówno na temat Mi 9 Pro 5G jak i Mi MIXa 4. Jednak dopiero teraz poznaliśmy oficjalną datę premiery. Gigant z Państwa Środka opublikował w sieci plakat zapowiadający to wydarzenie. Czy jest na co czekać?

Jeden dzień, sporo nowości

Tak naprawdę 24 wrześnie zobaczymy nie tylko Mi 9 Pro 5G oraz Mi MIXa 4, ale także najprawdopodobniej także MIUI 11 oraz nowe telewizory z serii Mi TV Pro. Tym samym Xiaomi w ciągu jednego dnia pokaże naprawdę sporo nowych rozwiązań i tak naprawdę każdy z fanów marki powinien znaleźć wśród nich coś, co go zainteresuje. Bez wątpienia najciekawszymi urządzeniami są jednak smartfony. Mi 9 Pro 5G ma być ulepszoną wersją tradycyjnej Mi 9. Co za tym idzie urządzenie to najprawdopodobniej otrzyma Qualcomm Snapdragona 855 Plus, większą baterię oraz oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, modem pozwalający na łączenie się z sieciami 5G. Sprzęt ten najprawdopodobniej będzie przeznaczony jedynie na rynki azjatyckie, ponieważ tam rozwój sieci nowej generacji jest zdecydowanie szybszy niż na Starym Kontynencie.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz Mi MIX 4 zadebiutują 24 września. To jednak jeszcze nie wszystko!

Zobacz także: MIUI 11 PL od xiaomi.eu!

Drugą z smartfonowych nowości będzie wyczekiwany przez wielu Mi MIX 4. Seria ta najczęściej pokazuje nam nowe rozwiązania, których wcześniej nie widzieliśmy w urządzeniach Xiaomi. I tak ma być także w tym przypadku. Piąta już odsłona Mi MIXa ma trafić na rynek z wsparciem dla bezprzewodowego ładowania o mocy aż 30 W czy zakrzywionym ekranem o rozdzielczości 2K. To nadal jeszcze nie wszystko. Oczywiście nie zabraknie Qualcomm Snapdragona 855 Plus czy sporej ilości RAM-u. Ciekawostką może być zastosowanie nowej 108-megapikselowej matrycy stworzonej przez Samsunga.

Jak widać zarówno Mi MIX 4 jak i Mi 9 Pro 5G zapowiadają się niezwykle ciekawie. Nadal największą zagadką pozostaje cena obu urządzeń. Bardzo mocno liczę na to, że Xiaomi po raz kolejny da radę zaskoczyć nas cenę. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Mi MIX 4 i Mi 9 Pro 5G? Na który z modeli bardziej czekacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!