Strona główna Aktualności Xiaomi Mi 9 SE może być ostatnim przedstawicielem serii

Xiaomi Mi 9 SE może być ostatnim przedstawicielem serii

-

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mocniejszego średniaka czy tańszego smartfona zamiast flagowca. Wszystko przez to, że topowe urządzenia stają się coraz to droższe, a nie każdy chce wydawać tak dużo pieniędzy na telefon. Tym razem nie mamy dobrych informacji – Xiaomi Mi 9 SE będzie najprawdopodobniej ostatnim smartfonem chińskiego producenta z tej serii.

Koniec serii Mi SE?

Urządzenia z serii z dopiskiem „SE” z nazwie są tak naprawdę czymś nowym w portfolio Xiaomi. Pierwszym urządzeniem z tej rodziny był Mi 8 SE. Niedawno producent z Państwa Środka zaprezentował światu Mi 9 SE, który spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem fanów na całym świecie. Wszystko za sprawą świetnego stosunku ceny do możliwości. Qualcomm Snapdragon 712 w zupełności wystarczy do w pełni płynnej pracy, a cena, na terenie Chin, wynosząca 1999 juanów (ok. 1140 zł) jest dla wielu użytkowników kwotą, którą bez zastanowienia mogą wydać na telefon.

xiaomi mi 9 se koniec serii

Oczywiście modele z „SE” w nazwie przeznaczone są jedynie na rynek chiński. W Europie zadebiutował Xiaomi Mi 8 Lite będący pewnego rodzaju odpowiednikiem Mi 8 SE i bardzo możliwe, że sytuacja powtórzy się w Xiaomi Mi 9 SE. W serwisie Weibo pojawił się jednak post dyrektora produktu firmy z Państwa Środka. Wang Teng Thomas przyznał, że niezwykle ciężko jest stworzyć smartfon z małym ekranem, dobrą specyfikacją i świetnymi aparatami w niskiej cenie. Flagowce są urządzeniami, które muszą być duże i niestety osoby, które preferują mniejsze telefony muszą zdecydować się na coś słabszego.

Zobacz też: Telefony Xiaomi będą coraz droższe. Zapowiada to sam prezes firmy

Co więcej dyrektor produktu Xiaomi zaznaczył, że w przyszłości nie zobaczymy następcy Mi 9 SE. Oczywiście sytuacja może się zmienić, ale jeśli osoba pełniąca taką rolę w chińskiej firmie dzieli się takimi informacjami to najprawdopodobniej właśnie tak będzie wyglądać przyszłość. Tym samym wszyscy ci, którzy są fanami serii z „SE” z nazwie będą musieli rozejrzeć się za smartfonami innych firm. Jak to przełoży się na wyniki sprzedażowe Xiaomi? Czas pokaże!

Co myślicie o końcu serii z „SE” z nazwie? Czy waszym zdaniem rynek mobilny potrzebuje mniejszych smartfonów z dobrą specyfikacją? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej