Xiaomi Mi A3 najprawdopodobniej jest już w fazie produkcyjnej

xiaomi mi a2 lite (5)

Oprócz flagowych telefonów i tzw. phabletów rodzina Xiaomi Mi zawiera od niedawna kilka modeli wyodrębnionych na podstawie tego, iż nie posiadają MIUI a czystego Androida. Jak się już pewnie domyślacie, mowa o serii Xiaomi Mi A, której pierwszy przedstawiciel zadebiutował we wrześniu 2017 roku. Xiaomi Mi A1 od początku stał się bardzo popularny i odniósł spory sukces, także w Polsce. Chiński gigant nie zamierza wygaszać serii i już pracuje nad kolejnym modelem.

Kolejny telefon Xiaomi z Androidem One w drodze

Podczas przeglądania kodu źródłowego MIUI 10 członek portalu XDA o nicku franztesca natknął się na zapis dotyczący modelu orchid_sprout. Ekipa z XDA potwierdziła to analizując oprogramowanie Mi Mix 3. Jest to najprawdopodobniej kolejne urządzenie z serii Mi A, ponieważ podobnie jak poprzednie, charakteryzuje się sufiksem “_sprout” w nazwie kodowej.

  • tissot_sprout – Xiaomi Mi A1
  • jasmine_sprout – Xiaomi Mi A2
  • daisy_sproutXiaomi Mi A2 Lite

Android One

Niestety odnalezienie urządzenia nie idzie w parze z odkryciem specyfikacji. O Xiaomi Mi A3 nie wiemy jeszcze nic. Jak podaje XDA jedyną informacją, która wydaje się być pewna jest… obsługa NFC. Nowy telefon ma obsługiwać czip NFC od NXP.

Jeśli tak się stanie, to wygląda na to, że Chińczycy wzięli sobie nasze narzekania do serca i chcą wydać model skrojony bardziej pod europejskie standardy. Wiele osób bardzo lubi telefony Xiaomi, ale od zakupu odciąga ich właśnie brak komunikacji bliskiego zasięgu.

Zobacz też: Xiaomi też będzie miało telefon z Androidem Go – Xiaomi Redmi Go

Jeśli miałbym przewidzieć specyfikację Xiaomi Mi A3, to patrząc na mocne podzespoły zastosowane w jego poprzedniku, typowałbym połączenie Snapdragona 675/710 (lub innego, który dopiero zostanie zaprezentowany) z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Nie mamy jeszcze całkowitej pewności czy taki model w ogóle zadebiutuje. Istnieje wiele telefonów Xiaomi, których nazwy kodowe poznaliśmy, a nie ujrzały światła dziennego. Premiery Xiaomi Mi A3 możemy się spodziewać dopiero pod koniec roku, tak jak debiutowały poprzednie telefony z tej serii.

Czy NFC przekonałoby Was do zakupu modelu z serii Xiaomi Mi A? Czekacie na Xiaomi Mi A3?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!